Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit ajánlotok témának iskolai...

M@x kérdése:

Mit ajánlotok témának iskolai kiselőadáshoz?

Figyelt kérdés
7. osztály, több mint 2 percnek kell lennie, szabadon választott téma, nekem is vannak ötleteim de kíváncsi lennék a tietekre is
2011. nov. 9. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgyból?
2011. nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BKRS ***** válasza:

7. osztaly, 2 perc...

Mondjuk tortenelemi jellegu dolog, mondjuk egy korabbi eve anyagabol... valami ami szerepelt, de csak labjegyzetben...

mondjuk Zára ostroma. Na itt van tobb valasztasi lehetoseg is:

1105-ben Kálmán király seregei vették be. 1116-ban Velence foglalta el. 1167-ben kénytelen volt behódolni III. Istvánnak. 1181-ben, majd 1193-ban Velence sikertelenül ostromolta. A legerdekesebb azonban az 1202 nov 4. ostrom volt.

1202. november 24-én keresztes seregek foglalták el a várat azért, hogy a zsákményból biztosítsák a 4. keresztes háború anyagi hátterét.

A város keresztény volt, ennek ellenére a keresztesek kifosztották a várost, nagy mészárlást és város égetést is rendeztek.

Ennek megfelelően a pápa kiátkozott mindenkit, aki a kétes ostromban részt vett. Aztán az átkot visszavonta azokról, akik leadták az egyháznak a városból származó lopott holmit. Amit persze az egyház megtartott, hiszen a jogos tulajdonosok halottak voltak.


Ezek utan tovabbi ostromok mentek meg 150 even at: 1204-ben a magyarok visszafoglalták. 1243. júniusban Velence ismét elfoglalta, majd megint magyar uralom alá került. 1313-ban ismét Velencéhez pártolt. 1345-ben újra a magyar királynak hódolt, de 1346. július 1-jén, Nagy Lajos csatavesztése után ismét Velencéé lett. 1357. áprilisban brentai győzelme után újra Nagy Lajos vette be.


Na ha csak arrol az egy ostromrol beszelsz, az onmagaban siman kitesz 2 percet.

2011. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BKRS ***** válasza:
Egyszer egy hasonlo feladatra arrol beszeltem, hogy hogyan kell 3x3-as buvos negyzetet csinalni.
2011. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mi áll közel hozzád? töri, földrajz, tesi? ha pl a tesi akkor beszél a kedvenc sportolódról, vagy a kedvenc hobbidról.vagy pl ha a fizika, akkor készíts beszámolót mittudomén, a röntgen sugárzásról,vagy az UV sugárzásról. ha a bigi, akkor mesélj az egészséges táplálkozásról, vagy egy állat fajról, mondjuk a kutyákról. stb.

ha a téma megvan, után egyszerű az egész ;D

de nyugi, a téma sem lesz nehéz, ha nem görcsölsz rá akkor gyorsan kitalálod. remélep segítettem :D

2011. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!