Biosz házi. Segítessz?

Figyelt kérdés
Az a házi bioszból, hogy 25 fajta levelt lapra ragasztva,a levél nevével holnapra be kell adni.A levelek már megvannak,csak nem tudom hol keressem a nevüket. Már néztem a neten is,könyvben is, de sehol nem találtam róluk infót.Hol keressem még? Linkelhettek is.
2011. nov. 9. 15:09
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ezt forditva kene csinalni:

olyan dolgoknak a leveleit kell begyujteni amiknek tudod a nevet. 25 level, az szerintem tutira legalabb egy hetvege ha nincs benne gyakorlatod.

Szerintem kezdd elorol: kulon papirzacskoba tedd az egyes leveleket, vagy valahogy mashogy cimkezd fel, hogy milyen novenyrol gyujtotted.

Meg jobb otlet ha elmesz a kornyeken egy arboretumba, ott fel vannak cimkezve a fak, tudod, hogy mit szedsz ossze. gondolom nem kell elo level, felszedhetsz hullottat.

Legkozelebb meg egy kicsit korabban irj be, mert az utolso pillanatban mar nem sokat lehet segiteni.

Ha van idod beszkennelni a leveleket es feldobni a kepeket a netre, akkor talan valaki meg tudja mondani, hogy melyik mi, de hogy taxonomiaban jaratlan egy hatarozo kulcsbol meghatarozzon leveleket egy delutan alatt, azt nehezen hiszem.

Raadasul gondolom annyi nem eleg, hogy mondjuk bükkfaféle,, vagyis nem elég a család, meg esetleg a nemzetség sem, hogy tölgy, hanem meg kell mondani, hogy mondjuk kocsányos tölgy.

Az ilyen magasságu feladatokra szokás két hetet is adni, és ez nem véletlen.

Szóval ha meg akarod csinálni, akkor kezdd előröl.


Egy mázik megoldás ha nem leveleket adsz be, hanem a levelek képeit. Ha hozzáférsz nyomtatóhoz, akkor le tudsz a webről tölteni képeket amikről lehet tudni, hogy minek a levele, aztán nyomtasd ki, add be azt, szerintem ez még mindíg jobb mint beadni egy olyan gyüjteményt amiben az egyes fajok hibásan vannak meghatározva.

2011. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!