Megoldás menete kéne ennek? (matek)

Egy henger felszíne 80 négyzetcentiméter, magassága 4cm-rel hosszabb, mint alapkörének sugara. Mekkora a térfogata?
2011. nov. 10. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

r=x

h(magasság)=x+4

A=40

na ezt kell behelyettesíteni a felszín képletébe ami

A=2*pí*r(r+h)

ha rendezed hapsz egy másodfokú egyenletet annnak kiszámolod az x1 és x2 -ét és így megkapod a sugarat azaz r1 és r2 ,majd kiszámolod a térfogatot rnégyzet *pí*h

2011. nov. 10. 17:09
 2/4 A kérdező kommentje:
Javítom az elsőt : A=80
2011. nov. 10. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt a 2r*pí*(r+h) dolgot hogy sikerült összehozni?


A henger felszíne: 2*r^2*pí+m*2r*pí, ahol az r^2*pí az alapkör területe (ebből 2 van), az m*2r*pí pedig a magasság*alapkör kerülete, vagyis a palást felszíne. Ez lesz egyenlő 80-nal.

Aztán tudjuk, hogy a magasság 4cm-rel nagyobb, mint az alapkör sugara, tehát m-4=r


Ha megnézed van 2 ismeretlenünk: m és r, illetve 2 egyenletünk:

1) 80=2*r^2*pí+m*2r*pí

2) m-4=r

2011. nov. 10. 17:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Elnéztem egy négyzettel, nem szóltam :)
2011. nov. 10. 17:22