Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Húrnégyszöges feladat, tényleg...

Húrnégyszöges feladat, tényleg nagyobb?

Figyelt kérdés

Egy húrnégyszög átlóinak metszéspontja L, középvonalaké K, a kör középpontja O. Mutassuk meg,h OL>=OK!


Tudnátok ebben segíteni? vektorokkal és trigonometriával sokra nem jutottam.


2011. nov. 12. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem jutottam semmire, ezért érdeklődnék, hogy mégis milyen témakör kapcsán találkoztál ezzel a feladattal? Egy ábrát azért linkelek, hátha meglátsz benne valamit:

[link]

Az A pont befutotta a BD ívet, eközben az L pont befutotta a BD szakaszt, a K pedig mintha egy félkört futna be. Hátha ez alapján "meg lehetne fogni" az OL OK távolságokat?

Ha jutsz valamire jelezhetnéd!

2011. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm azért, h próbálkoztál, az az igazság, h ez nem órán volt feladat hanem egy 3 napos matektáborban.

De már megvan a megoldás, azt kel felhasználni, hogy a középvonalak metszéspontja az átlók felezőpontját összekötő szakasz felezőpontja. Illetve nekünk elég annyi, h erre a szakaszra illeszkedik. A két átló a körnek két húrja. Tudjuk, h a középpontból egy húrra állított merőleges felezi a húrt. Tehát állítsunk merőlegest a két átlóra és ezek az átlók felezőpontjában metszik az átlót, legyenek ezek a pontok T1 és T2. Ekkor OT1LT2 négyszög húrnégyszög, mert két szemközti szöge 90fok. Ebben a négyszögben OL átmérő (Thalesz tétel), K pedig illeszkedik a 4szög átlójára, és egy körben az átmérő a leghosszabb távolság, és mivel a K a körön belül van ezért OL>=OK.


Ha valami nem volt érthető kérdezz nyugodtan, mert lehet kicsit rosszul fogalmaztam, azért még egyszer köszönöm, h segíteni próbáltál.

2011. nov. 14. 22:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek a feladatnak egyik speciális esete az, amikor húrtrapézt vagy húrdeltoidot vizsgálunk. Sejtésem az, hogy ekkor OLK egy egyenesre esik és OK/OL=1/2.
2011. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!