Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogy kell kiszámolni?...

Ezt hogy kell kiszámolni? FONTOS - fizika 9. o -

Figyelt kérdés

Egy autóval 108 km/ h sebességből erősen fékezve egyenletes lassulással 3 másodperc alatt állt meg. Mekkora volt a lassulás és a fékút?


Odáig jutottam, hogy Vo= 108km/h t=3 sec De utána belekavarodtam, hogy az a 3 mp lehet az s? Nem értem, kérlek vezessétek le nekem!


2011. nov. 16. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

fékút s=V*t (méterben megadva!)

lassulást pedig kifejezed a gyorsulás képletéből.

igen a t az 3 másodperc mivel annyi időt halad, nincs megadva hogy pl 2 perc megy mr vagy hasonlók, egyébként is 3 secen keresztül fékez tehát az a t.

:)

2011. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, már az előbb sikerült és itt verem a fejem az azstalba mert túl bonylítottam miközbe ennyit lett volna .. :D De köszönöm a válaszod:)
2011. nov. 16. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát túl is kell bonyolítani. Egyenletesen változó mozgásról van szó. Nem egyenes vonalú egyenletes mozgásról.

Hogyan számolsz s-et v*t képletből? Mennyi a "v"?

2011. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!