Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az űrben ki lehet lőni pisztol...

Az űrben ki lehet lőni pisztolyból egy golyót? Csak mert van egy fizika feladat ahol az űrhajós sebességét kell kiszámolni lövés után de szerintem ez a lövés nem lehetséges bár nem tudom milyen kémiai

Figyelt kérdés
*folyamatok játszódnak le a csőben de gondolom oxigén kell hozzá
2011. máj. 14. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Laikusként írok.


Itt az erő ellenerő a kérdés.

Ki lehet lőni a golyót.A golyó ugye előre halad,de az űrhajósra egy ugyanakkora ható ellenerő hat,ami hátrafelé mozdítja,tehát ha a golyó x sebességgel távolodik a kezdeti helyétől,akkor az űrhajós is x sebességgel fog távolodni ugyanattól a helytől.


Semmilyen fizikai képzettségem nincs,ezt csak laikusként írtam,de a hatás-ellenhatás miatt szerintem ezt kell alkalmazni ebben az esetben.

2011. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lőszer elvileg tartalmazza az oxidálószert is, szóval az oxigénhiány nem gond. Az már jobb kérdés, hogy a fegyver elsülne-e, hiszen nem olyan körülményekhez tervezték.
2011. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi, igen a kiszámolást tudom hogy, de a lendülettel kell számolni. csak kíváncsi voltam hogy lehetséges-e.
2011. máj. 14. 14:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos pisztoly felépítése lehetővé tenné a gravitáció mentes környezetben való elsütést is.

Rugóerő tárolja az energiát,ami az elsütőszeget a töltényhez üti.

Amennyiben a tölténynek nem kell külön oxidálószer a berobbanáshoz,akkor simán kivitelezhető a lövés.

2011. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
értem, mondjuk jelen esetben biztos nem légpisztolyról van szó mert 3240 km/h a golyó kilövési sebessége, hanem olyanról amit te mondasz. én úgy tudtam hogy a golyó a nyomásváltozás következtében repül ki, amit a csőben felrobbanó gázok okoznak.
2011. máj. 14. 14:21
 6/12 dellfil ***** válasza:
100%

Elvileg semmi akadálya elsütni egy pisztolyt az űrben.

Az amit felhoztál "ellene" - ..."de gondolom oxigén kell hozzá" - nem akadály, mert a lőelegy minden szükségeset tartalmaz. (Legyen az akár fekete lőpor, akár valamilyen nitrocellulóz tartalmú modernebb füstnélküli lőanyag.)


dellfil


U.i.:Nem mentem bele annak részletezésébe, hogy azért a vákuum, és egyéb körülmények, lehet, hogy erősen lerontanák a fegyver üzemképességét. Persze ez erősen függhet a fegyver fajtájától is. (Pl revolver vs. öntöltő pisztoly.) Stb... :)

2011. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2011. máj. 14. 14:29
 8/12 anonim ***** válasza:

A csőben felrobbanó gázok egy adott helyen hatnak minden irányban.

Ez ugye az adott pisztoly miatt kétféle irányra módosul.

A cső vége felé amerre a lőszer távozik,és az ellenkező irányba.

Tehát szerintem elvileg ugyanakkora erő hat mindkét irányba,ergó ugyanakkora sebességgel kell távoldni a golyónak éa pisztolynak a kilövési ponttól ( a tanár nyilván rákérdez az adott tárgy tömegére,ami szintén fontos dolog lehet)

Pl:a pisztoly le van fogatva egy ürállomásra,akkor sokkal nagyobb tömeget( NEM SÚLYT) kell megmozgatni ugyanannak a mozgási energiának,ami kettéosztódik a lövés pillanatában.



Még mindíg egy teljesen laikus villanyszerelő vagyok :)

2011. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha ha vannak pisztolyok amikker lehet lőni víz alatt, akkor az űrben miért nem lehetne?
2011. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga a lőszer tényleg tartalmaz mindent, ami ahhoz kell, hogy a golyót ki lehessen lőni.


Ha viszont az űrben vagyunk, a probléma szerintem inkább a hőmérséklet. Nem hinném, hogy a fegyver mechanikája olyan hidegben működőképes volna. Bár egy Glock vagy egy Makarov talán ott is.

2011. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!