Mennyi ideig és milyen magas fáról esett le a fáról az az alma, amelyik v=4 m/s-cel ütközött a földnek?

Egy golyó 5 másodpercig esik szabadon.Mekkora sebességgel érkezik a földre?Mennyi utat tett meg esése közben?
2011. nov. 17. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy golyó 5 másodpercig esik szabadon.Mekkora sebességgel érkezik a földre?Mennyi utat tett meg esése közben?

V=V0+g*t

V0=0 (ez a kezdősebesség.

g=9,81 m/s2 , kerekítve g=10 m/s2


v=10*5=50 m/s


Mennyi ideig és milyen magas fáról esett le a fáról az az alma, amelyik v=4 m/s-cel ütközött a földnek?

v=g*t

4=10*t

t=4/10=0,4s

s=v0*t+g/2*t^2

s=5*0,4^2

=0,8m

2011. nov. 17. 20:26
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm.:)

és a golyó mennyi utat tett meg?

2011. nov. 17. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A golyónál:

s=g/2*t^2

s=5*25=125m

2011. nov. 17. 21:08