Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány mol réz keletkezik 16 g...

Hány mol réz keletkezik 16 g réz-oxid hidrogénnel történő egyesülésekor?

Figyelt kérdés

(Kérlek részletesen magyarázzátok!)

Hiányoztam,és hát sosem voltam a számolások embere.... Ehez is kell képletet írni? Cu + H2 vagy valami ilyesmit?


2011. nov. 19. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Cu2O ki kell számolni hogy hány g, (a Cu atomtömegét kétszer, az O atomtömegét egyszer veszed)


Felírod az egyenletet:

H2 + Cu2O -> H2O + 2Cu

-behelyettesíted a tömegszámokat, úgy hogy ha a Cu2O 18 g, akkor megnézed hogy egy mólnak ez hanyad része, és ugyanígy csinálsz a többivel is!

2011. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Silber ***** válasza:

Rossz a kérdés szóhasználata, de ez nem a te hibád. Nem egyesülés történik, csak szubsztitúció.

A felírható reakció: CuO + H2 -> Cu + H2O

Kiszámoljuk az anyagok móltömegét:

M(CuO)=79,5 g/mol

M(Cu)=63,5 g/mol


Látható, hogy 79,5 g CuO-ból 63,5 g Cu keletkezik.

16 g CuO-ból keletkezik x g Cu.

Felírható keresztbeszorzással, hogy:

x=16*63,5/79,5=12,78 g.

2011. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ja és bocsánat,elfelejtettem leírni,hogy az eredmény megközelítőleg,vagy hát kb. 0,2 Mol.
2011. nov. 19. 10:57
 4/5 A kérdező kommentje:

És hogyan kel megnézni,hogy a kapott grammnak egy mól az hanyad része? :D


(Bocsánat,de tényleg nem egy logikai tehetség vagyok.)

2011. nov. 19. 11:04
 5/5 Silber ***** válasza:

Úgy, hogy kiszámolod hány mól a n=m/M képlettel...

n a keresett anyagmennyiség (mol), m a kapott tömeg (g), M pedig az adott anyag móltömege (g/mol). Megsúgom, 0,16 mol-ra jött ki. Próbáld meg kiszámolni te is.

2011. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!