Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tisztelt hozzá értők! Nekem...

Boldogblog kérdése:

Tisztelt hozzá értők! Nekem ilyen vegyszerre lenne szükségem (Nem felel meg neki a petróleum? ) : "Nafta (ásványolaj), hidrogénnel kezelt nehéz frakció" (Pallas lexikonban "petroleumester"-nek nevezik) Cas:64742-48-9, Eu: 265-150-3.

Figyelt kérdés

A két link:

Pallas: [link]

Cas: [link]


2011. jún. 29. 15:28
 1/8 Silber ***** válasza:
Ha valamire szükséged van de nem érhető el, akkor alternatív anyagot kell keresni. Miért lenne szükséged pont erre?
2011. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mammerite higitót akarok késziteni. Három összetevője van. Kettőt már meg is rendeltem, csak ez a "NAFTA" hibádzik. No ezért kell nekem az infó! A második link!
2011. jún. 29. 17:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Jól félre nyúltam! Tehát HAMMERITE!
2011. jún. 29. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:

A második link éppen a Hammerite hígítóra mutat, tehát készen kaható. Miért nem veszed meg a festékboltban a kész hígítót? Ezt javasolnám leginkább!

A nafta kifejezést egyes angolszász országokban a kőolaj helyett használják.

Amúgy, oda is van írva, hogy nehéz frakció. Ez a petróleumnál magasabb forráspontú párlatot jelent, tehát valamilyen olajról van szó. Ráadásul hidrogénezték, azaz a telítetlen (és aromás) komponenseket katalitikus hidrogénezéssel telítették.


Ha mégis pancsolni akarsz, akkor valamilyen szagtalan olajat vegyél. Áruházakban olajmécsesekhez árulnak lámpaolajat. (Van illatosított, meg színezett, meg szúnyog riasztót tartalmazó adalékkal ellátott is, de a natúr, színtelen, szagtalan is kapható.)

Én ezzel a 4-500 forintért kapható szagtalan lámpaolajjal helyettesíteném a leírásban szereplő naftát.

2011. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg a lenolaj kence az nem jó? Vagy könnyű kenő olaj (pl: varrógép olaj) Egyébként azért pancsolok, mert a kész higitó az 4000 ft / liter. Ha én rakom össze, akkor viszont csak 400 ft / liter. És már csak ez a "Nafta" Hibádzik! Tehát én egy olyan emberkét keresek, aki megfelytené nekm ezt a "Nafta"-t! Ott a Cas és az Eu szám. Csak én nem értek hozzá, nem tudom hogy hol és hogyan keressek rá! De mint láthatod használom a netet, mert már vettem Aceton és n-butylacetat-ot. Sőt tudom a Nafta cas és eu számát, valamint az R mondatát. Csak az összetételét (helyetesitőét) nem!
2011. júl. 4. 12:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 10:53-as hozzászólóval, aki valami színtelen és szagtalan lámpaolajjal, vagy színtelen és szagtalan petróleummal helyettesítené.


De ha mindenképpen az eredetit akarod megvenni, én itt megtaláltam például:

[link]

2011. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez tényleg hasznos!
2011. júl. 5. 13:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimeritő válaszokat és a segitő készséget! Sikerült rátalálnom arra a "hires" NAFTA-ra! A közönséges neve: Lakkbenzin. Haha! És mennyit nyomozgattam utána! Nos, ha valakit érdekel a Hammorite higitó házi készitése annak megtudom adni a beszerzési forrást. Eddig ezeket vettem, illetve veszem: 25 liter aceton-7500ft. 1 liter n.butil acetat (csak a fele kell) 488 ft (244 ft) 5 liter lakkbenzin kb 2500 ft. Tehát 30,5 liter kész hammorite higitóm lesz mindössze: 7500+244+2500 = 10 244 ft ért. Az egy literre = 336 ft. Ez elég szép a bolti (legolcsóbb) 2650 ft hoz képest. És ime erről is lehullott a lepel!
2011. júl. 14. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!