Monica77 kérdése:

Egy panelház lakóinak száma a lakók számának 8/9-ed része és még 18-nak a 8/9-ed része. Hány ember lakik a házban?

2011. nov. 20. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A lakók számát jelöljük X-szel.

(A kis "x" pedig a szorzást jelzi a továbbiakban.)


X = 8/9X + 18x8/9

X = 8/9X + 144/9

X = 8/9X + 16 / -8/9X

9/9X - 8/9X = 16

1/9X = 16 / :1/9 azaz x 9/1 azaz x9

X = 144

2011. nov. 20. 21:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. nov. 20. 21:33