Monica77 kérdése:

Ha minden fára két veréb száll akkor az utolsó fára nem jut veréb. Ha minden fára egy veréb száll akkor az utolsó verébnek nem jut fa. Hány veréb és hány fa van?

2011. nov. 20. 21:42
 1/3 tekike99 válasza:
3 fa, 4 veréb
2011. nov. 20. 21:50
 2/3 anonim ***** válasza:

f=fák száma, v=verebek száma. Ekkor felírhatunk egy egyenletrendszert, hogy

I. (f-1)*2=v

II. v=f+1


Ekkor mivel mindkét egyenlet=v ezért egymással is egyenlőek, tehát felírhatunk egy olyan egyenletet, hogy (f-1)*2=f+1 azaz felbontva a zárójelet: 2f-2=f+1 most vonjuk ki f-et és adjunk hozzá kettőt mindkét oldalhoz, és ezt kapjuk: f=3. Tehát három fa van. A verebek számát meg akármelyik egyenletbe visszahelyettesítjük a fák számát, hogy 3, megkapjuk, hogy a verebek száma meg 4.

2011. nov. 20. 21:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2011. nov. 20. 22:02