Milyen a számok esetén igaz, hogy [a;24]=72 valaki segítene?

2011. nov. 20. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A kapcsos zárójel gondolom a legkisebb közös többszörös. Akkor az a lehet a 3, mert 72/24=3. De a háromnak olyan többszörösei is, amik benne vannak a 24 prímtényezős felbontásában. Mivel a 24=2*2*2*3 ezért jó a 3*2=6, de a 3*2*2=12 is, a 3*3=9 is, a 3*3*2=18 is, és a 3*3*2*2=36 is. A lényeg, hogy nem szerepelhet benne több 2-es, mint a 24-ben, vagyis 3-nál több nem lehet.
2011. nov. 20. 22:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a 3 ra már én is gondoltam. : )
2011. nov. 20. 22:05