Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a gyűrűk ura irodalmi...

Mik a gyűrűk ura irodalmi értékei? Valaki leírja nekem?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen, mert nekem halvány lila f**** nincs : D
2011. nov. 22. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha ez a feladat:( : Bevisz a képzelet világába,irracionális,valóságtol eltávolodó alakjai,helyszínei vannak.A főhősök egyazon dologért harcolnak,kitartással.Elkülöníti a jót és a rosszat.Értehtő stílusa van,mely által nagy népszerüségre tett szert,elkészült a gyürük ura trilogia....



u.i: sztem egy nagy szar az egész sci-fi világ:((

2011. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én imádom:) <3 köszi még jöhetnek. *amúgy szorgalmi de nagyon kéne az 5-s.
2011. nov. 24. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:

"Bevisz a képzelet világába,irracionális,valóságtol eltávolodó alakjai,helyszínei vannak."


Ez nem igaz, annyi igaz, hogy valóságtól eltávolodik, de a valóságon alapszik a világa.


"A főhősök egyazon dologért harcolnak,kitartással."


Ez sem igaz.


"Elkülöníti a jót és a rosszat."


Nem minden esetben. Az is látszik, hogy csak a filmet láttad, de kérdés, például Boromir jó vagy rossz? És az apja? Ő se paktált le a gonosszal, mégis rossz, amit tesz. Én inkább azt mondanám, hogy van benne abszolút gonosz, elég sok, van benne abszolút jó, ilyen jóval kevesebb, és van benne egy csomó szürke.


"Értehtő stílusa van,mely által nagy népszerüségre tett szert,elkészült a gyürük ura trilogia.... "


Főleg neked, aki láthatóan csak a filmet láttad...


"u.i: sztem egy nagy szar az egész sci-fi világ:(("


Mióta sci-fi a Gyűrűk Ura? Tudod mi az a sci-fi?

2012. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

Szerintem nem "sci-fi", csak "fi", azaz talán fantasy.

Abban több a többi hasonlónál, hogy Tolkien világa teljes körű, szinte minden szempontból átgondolt és következetes. Tolkien nemcsak a pontos térképet és a történetben szereplő népeknek adja tudományos igényű leírását, történetét, hanem (mint nyelvész) - a különféle népek nyelvét is megalkotja. (Keress rá, vannak olyan csoportok - talán a neten is-, akik tünde nyelven beszélgetnek!)

Tehát a történet egy hatalmas, pontosan szerkesztett nagy rendszer részeként hat. Szerintem ez a legfőbb irodalmi értéke - persze a többi mellett. Ez különbözteti meg leginkább számos más hasonló fantasy-tól.

2012. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!