Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy Powerpoint-os bemutatóban...

Egy Powerpoint-os bemutatóban hány diát kell készíteni?

Figyelt kérdés
Kiselőadást kell tartanom Eric Berne:Emberi játszmák című könyvének II.részéből(Játszmatár),de sajnos ez a leghosszabb rész és nem tudom,hogyan sűríthetném össze olyan kb 8-9 diába,hogy minden benne legyen.Ha nem olvastátok a könyvet írjátok be google-ba a címét és találni fogtok olyat ahol az egész könyv rajta van(a II.részt:Játszmatárt nézzétek),ez alapján remélem valaki tud tanácsot adni,hogy hogyan is foglalhatnám össze ezt a jó hosszú részt.Előre is köszönöm!:)

2011. nov. 24. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell összesűríteni. Javaslom, hogy először az előadás anyagát írd meg, aztán az adni fogja, hogy hány dia kell hozzá. A diára nem kell felírni a vázlatot!! Bőven elég csak néhány kulcsszó, esetleg kép és ábra. A szöveget, úgyis elmondod. Így már könnyen lehet, hogy bele fogsz férni 8-9 diába. De ha több vagy kevesebb, az se baj. A lényeg az, hogy az időkeretből ne csússz ki.
2011. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsodat!Nagyon örülök,hogy valaki végre elolvasta a kérdésemet!Igazából eddig akik előadását láttam,mindenki úgy csinálta,hogy azért mondatokat is írt a diába,vagy volt olyan is,hogy szó szerint ugyanazt mondta el,mint amit a diába írt.Az a baj,hogy az én részem nagyon hosszú,és ha minden egyes játszmáról akarok beszélni(Össz:7 db)és persze még ezen belül is leír a szerző különböző élethelyzetekben történő játszmákat(Pl:Életjátszmák:Alkoholizmus),akkor nem fog beleférni az időbe.Ja és 3-an dolgozzuk fel ezt a könyvet és olyan negyed óráig szokott tartani egy kiselőadás,hogy mindhárom ember beszél róla.5 perc jut egy emberre,szóval nem tudom,hogy fogom ezt a sokat elmondani.
2011. nov. 24. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!