Hogy kell megoldani a következő két valszám feladatot?


Légyszíves írjatok mellé egy kis magyarázatot is, mert nem vagyok profi valszámos! KÖSZNÖM!



1. Feladat.


Egy 22 fős osztályban 8-an nem készültek. A tanár 4 főt feleltet. Adjuk meg a készületlen felelők eloszlását, várható értékét.



2. Feladat.


Legyen "kszí" egy exponenciális eloszlású valószínűségi változó. Adjuk meg "éta"=2"kszí"+3 sűrűségfüggvényét, várható értékét és szórásnégyzetét.


2011. dec. 2. 12:25
 1/3 BKRS ***** válasza:

1)

f(n) = (8 choose n)*(14 choose (4-n) ) / (22 choose 4) ; n∈{0,1,2,3,4}


E (f) = Σ(n=0..4) n*f(n) =

(1*8*364 + 2*14*91 + 3*56*14 + 4*70*1)/7315 =1.1062201

2011. dec. 2. 16:44
 2/3 BKRS ***** válasza:

2)

f(x) = a*e^(-ax)

E(x) = 1/a

Var(x) = a^(-2)



E(cx+d) = cE(x)+d

E(y)=2*1/(2a) +3 = 1/a + 3


Var(cx+c) = c^2 * Var(x)

Var(y) = 4*1/(4a^2)= a^(-2)

2011. dec. 2. 17:09
 3/3 A kérdező kommentje:
ezt egy picit érthetőbben le lehetne írni egy kis magyarázattal? mert ebbből nem sokat sikerült felfognom :S
2011. dec. 3. 11:17