Szinusztételes feladat, segítség!?

Figyelt kérdés

Elsősorban elképzelni nem tudom az egészet, ha lenne egy ábra, szerintem megtudnám oldani.

A feladat:

Egy lefelé szűkülő csonka kúp alakú víztároló medence feneke a napsugarak 24°10'-es beesési szöge mellett éppen árnyékban van. 10°-os szögcsökkenés esetén az árnyék az oldalfalon 1-nyire emelkedik az alaptól, és ebben a pontban a falat a sugarak merőlegesen érik. Mekkora a medence térfogata?

A könyv végén a megoldás: V= 51 m^3 (kerekítve)

Köszönöm előre is!


2011. dec. 3. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt írtad: "oldalfalon 1-nyire".

Helyesen mi lenne itt: 1 méternyire, vagy r -nyire, vagy ...??

2011. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
*1 m-nyire, elnézést kérek!
2011. dec. 3. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak így tudom elképzelni a feladatot:

[link]

Így a napsugarak beesési szöge viszont nem a fizikai értelemben vett beesési szög, mert az a függőlegestől van mérve.

Végigszámolni most nincs időm ...

2011. dec. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem értem...
2011. dec. 5. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz?

Egy teás-bögrével és egy lámpával próbáld ki!

A fény a C pontnál süt be, CA irányban. Ha "lejjebb megy", akkor az árnyék húzódik feljebb a sárga vonal mentén. Ott két derékszögű háromszög van , abból lehet kezdeni a számolást!

2011. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, most már végig számoltam:

[link]

2011. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyonjó!!! köszönöm!
2011. dec. 5. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!