Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kőszívű ember fiai-ból...

A kőszívű ember fiai-ból kérdések: Hol fordul elő kutya regényben? Mi volt Szalmás egykor tisztsége? Hogy halt meg Mihály, a csizmadia? Hány napig tartott Budavár ostroma? Mi a meghalató intézet és a dajkaságba adás?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2011. dec. 4. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mind benne van a könyvben. Olvasd el, és te is rögtön tudni fogod
2011. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szalmás Mihály eredeti foglalkozása nótárius vagyis közjegyző volt.

Mihály mester, a csizmadia elhatározza, hogy kideríti, ki az, aki a császáriakat informálja. Az egyetlen épségben maradt Duna-parti palota padlásán meg is találta a gonosztevőt, ki egy gyertyával jelzett az ablakból az ellenségnek. /Az áruló, aki Szalmás lehetett, így halt meg. A csizmadiát nem tudom.

2011. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A másik válaszolónak üzenem, hogy még nem tudtam kiolvasni de már rajta vagyok!
2011. dec. 4. 17:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Budavár ostroma 17 napig tartott.

Meghalató intézet: Az eldobott lélek c. részben megtalálod.

[link]


A kutyáról egyetlen egy helyen olvastam, mégpedig a Nadir c. rész utolsó soraiban. [link]

Előző voltam.

2011. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!