Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Rómeó és Júlia című drámában...

Rómeó és Júlia című drámában valaki segítene (lent)?

Figyelt kérdés

következőket kell gyűjtenem:

-baljós előérzet (3db) (Rómeó vagy Júlia szavaival)

-fény-sötétség motívum (3db)

-nászágy-sír (szerelem halál) (1 db)

-rozmaring virág (ez ha jól tudom 2 alkalommal fordul elő a műben)


aki bármelyikben is tudna segíteni azt nagyon szépen megköszönném.

u.i.: légy szíves ne olyanokat írjatok hogy "tanulj magadnak !"


2011. dec. 5. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:

És most mégis mit vársz? Szted van olyan, aki fejből tudja az egészet?

Vagy azt gondolod, hogy most gyorsan elolvassa az egész művet?

2011. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ok.

köszönöm segítséged. ;D

2011. dec. 5. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegyikben tudok segíteni de azért megpróbálom!

Baljós előérzet:

-5. felvonás 3. szín:Rómeó mondja Boldizsárnak hogy "Így vagy barátom. Vidd el innen ezt,S élj boldogul: jó ember, Isten áldjon" / itt már tudja Rómeó hogy meg fog halni/


-5. felvonás 3. szín: Júlia Rómeót keresi és meglátja a kezében az üvegcsét.../Júlia tudja, hogy Rómeó már nem él a méreg megölte, viszont saját szemével még nem látja./


Fény-sötétség motívum:

- 3. felvonás 5. szín: "Rómeó: A fény, a fény-és mindinkább setét lesz." /Rómeó Júlia szobájában mikor a dajka jön, ezért Rómeónak vállalnia kell a száműzetést./


Rozmaring 2 szer:/ mind a két rozmaring használat ebben a színben van, olvasd végig./

-2. felvonás 4. szín: Dajka és Rómeó beszélgetnek: Dajka kérdezi Rómeótól hogy" Mondd, a rozmaring meg a Romeo egy betűvel kezdődik?

2011. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első válaszolónak: igen, van aki tudja az egész művet mert megtanulta. Nem kívülről, de jól jön ha tudja az ember mit hol keressen a műben.
2011. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván megkeresni én is meg tudtam volna. Csak nem szeretek más helyett dolgozni. Nekem sem csinálta meg senki a házim.
2011. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
18.27 -nek nagyon szépen köszönöm a segítségét. (:
2011. dec. 6. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:

khmm... lehet hogy van más gondja is mint ezeket kikeresni, és ha valaki már kikereste, szerintem nem nagy baj ha segít neki-.^

amúgy nekünk is ez a házi idézetekkel de csak 1 db kell mindegyikből

2013. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!