Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a szöveges feladatot...

Ezt a szöveges feladatot megoldaná nekem valaki?

Figyelt kérdés

Egy téglagyár havi termelésének felét a kórház építéséhez, negyedét lakások építéséhez, harmadát magánépítkezésre adják el. Így 20 000 téglájuk maradt. Mennyi a havi termelés?


Levezetéssel együtt szeretném kérni, hogy lássam és talán meg is értsem mit kell csinálni. köszönöm szépen!


2011. dec. 13. 18:31
 1/3 Mátyás3 ***** válasza:

Írd le rendesen a feladatot, mert így nem sok értelme van :D

1/2 + 1/4 + 1/3 az nagyobb mint egy, ami pedig nem lehet...

2011. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
erről van szó, ezért nem értem én sem... pont azt néztem hogy összességében több mint egy egész... csak a tanár ki fog pöccenni... -.-
2011. dec. 13. 18:58
 3/3 Mátyás3 ***** válasza:

Azt úgy mondják hogy be fog pöccenni :D, esetleg ki fog

akadni :D Amúgy talán az a megoldás, hogy a magánépítkezések része a lakásépítés is. Ekkor 1-1/2-1/3 az 1/6 tehát 1/6 termelés 20000 akkor a teljes az 6*20000 ami 120000

2011. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!