Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Öcsém 4. osztályos, nemtud...

Renáta1991 kérdése:

Öcsém 4. osztályos, nemtud egy nyelvtan feladatot, többen is próbáltuk megoldani, de nemtudjuk. Valaki megoldaná aki tudja a választ? A többi lent

Figyelt kérdés

Öcsém 4. osztályos,és kapott nylevtanból egy feladatot,amit nem tud megoldani,de sajnos mi sem jövünk rá a megoldásra:S Valaki segítene? Normálisak írjanak már,mert fontos lenne a gyereknek! Köszi


Itt a kép : [link]


2011. szept. 11. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úristen, de jó hogy nem vagyok már sulis... bocsi de nem tudok segíteni... pedig kitűnő voltam. :S
2011. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A képen három szó betűi szerepelnek:

NAPSZEMÜVEG VÍZPART NAPERNYŐ

A mondat lehet pl A VÍZPARTON szükség van NAPERNYŐRE és egy NAPSZEMÜVEG is jól jöhet.

2011. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a harmadik az napernyő..
2011. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy mi az anyag címe? Mármint Év eleji ismétlés vagy szófajok vagy mi? Hátha az segít
2011. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja mostmár nem kell :)
2011. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Napszemüveg, vízpart, napernyő. Na mondatot már ebből Ti is tudtok alkotni :)
2011. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
72%
Hát, tényleg egy baromság. A betűk nem is normálisak, nem olyanok, amilyenből a gyerekek tanulnak. Nem egyszerű megfejteni az olvashatatlant. Látom, másnak sikerült. Nekem elsőre csak a nap volt biztos. De ezek a nyomorék betűk. Hát az ilyen barom feladatok miatt nem tanulnak meg rendesen olvasni, meg gondolkodni. Ennél százszor jobb logikai feladatok vannak. Színvonaltalan szar. A mérleg elfutott. Ilyenekkel tömik szerencsétlen gyerekek fejét? Oldja meg, aki kitalálta, és ezért sok pénzt vett fel!
2011. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Az első képen ráadásul, ha azok M betűk, ahhoz képest a V fejjel lefelé áll. Kretén volt a kitatálója!
2011. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Csak az a kár, hogy a képrejtvényekhez nincs sok köze ennek, inkább egy szó betűi összekeverve és körbeírva...

Nem csoda h. semmit se tanulnak általánosban a gyerekek... ilyen könyvekből....

2011. szept. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az anagrammákhoz ráérzés kell, az nem tanulható. Nehéz feladat egy gyereknek...mondom mindezt felnőtt fejjel és aggyal.

Amúgy, hogy legyen válaszom is a kérdésre:

A vízparton a napszemüvegemet a napernyő mellé tettem.

2011. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!