Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Erre melyik a jo válasz? :-)...

Erre melyik a jo válasz? :-) kérlek segííts [lent]

Figyelt kérdés

Nincs semmilyen időmérő eszközünk, csak egy doboz gyufánk (42 db gyufával), és két (bármelyik végén meggyújtható) kanócunk, melyekről tudjuk, hogy egyenként pontosan 2 órahossza alatt égnek le, de az egyáltalán nem biztos, hogy egyenletesen égnek a kétórás időtartam alatt. Minden újabb kanócgyújtáshoz pontosan 1 gyufára van szükség (azaz mindig új gyufát használunk, és sikerül 1 gyufával meggyújtani).

Hány gyufára lesz szükségünk ahhoz, hogy a két kanóc segítségével pontosan félórányi időt meghatározhassunk (mérhessünk)?

a - 4

b - 6

c - 8

d - 10


2011. dec. 17. 15:32
 1/8 bongolo ***** válasza:

Először 2 gyufával meggyujtjuk az egyik kanóc mindkét végét, és egy harmadikkal a másik kanóc egyik végét. Az első kanóc leég 1 óra alatt, a másodikból szintén egy órányi ég el.

Most indul az időmérés, meggyujtjuk 1 gyufával a második kanóc másik végét is, pont fél óra alatt fog elégni.


Összesen 4 gyufa kellett.

2011. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Húúúúúú, de büszke vagyok magamra, megfejtettem!!!!


De hogy ne vegyem el Tőled a sikerélmény lehetőségét, csak egy picit segítek.


Tehát azt kell végiggondolni, hogy hogyan tudsz fél órát kimérni, ha nem egyenletesen ég (vagyis nem egy óra alatt jut el a kanóc közepéig).


Két darab két órás kanócod van.

Nos, ha egy két órás kanócot egy végén gyújtasz meg, két óra alatt ég el.

Ha két végén gyújtod meg, egy óra alatt ég el...


Mindkét kanócot használd!


Ha ez megvan, már világos, hányszor kell gyújtani.


(Hozzáteszem, a kanócaink lebegnek a levegőben, úgy égetjük őket... Dehát ne kötekedjünk, nagyon szép kis fejtörő különben!)

Ha

2011. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

nem biztos, h jól gondolkoztam, de szerintem: ugye ha meggyújtos a kanócot, akk 2 óráig ég, tutira. az nem zavar, h nem egyenletesen. ha mind a 2 végéről gyújtod meg, akkor 1 óra alatt végigég. Na, most ha ezt az egész kanócot teljesen félbehajtod (szóval lesz egy rövid kanócod) és azt gyújtod meg mind a 2 végéről, akkor már csak fél órája van elégni. És h biztosra menj a fél órát illetőleg, ezért mind a 2 kanócot félbehajtod és meggyújtod őket, 2-2 gyufával ugye a 2-2 végén, szóval szerintem 4 gyufa kell az egészhez.

remélem segítettem.

bocsi az offért, de hanyadikos vagy? :D

2011. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bongolo, NEM ÉR!!! Most nem lesz min gondolkodnia Kérdezőnek... Majd villog ugyan az órán, de nem járta be a kérdés az agytekervényeit, és nem lesz meg a Heuréka-élmény...
2011. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tényleg elég lett volna hogy melyik kitöprengtem volna hogy hogy de kösz :D
2011. dec. 17. 16:00
 6/8 anonim válasza:
az bocsi, de m1, mert kérdezett, erre való az oldal. nem azt monta, h vezessük r a megoldásra. még annyit az 1. válaszolóéhoz, hogy érdemes elfújni. ;D
2011. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző: azért nem jó, mert a dupla kanóc két szára nem ugyanolyan sebességgel ég. Lehet, hogy az egyiken hamarbb leég, mint fél óra, a másikon később, tehát a kettő között van a fél óra, de nem tudjuk, mikor.

És: egymás égési sebességét is megzavarják (nagyobb láng, több anyag stb...)

2011. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
lehet benne vmi. :D akk marad az 1. megoldó válasza.
2011. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!