SÜRGÖS! Mi az eredmény?

Figyelt kérdés

Matematika feladatokról lenne szó...igazából próbálkozni próbálkoztam nem is keveset, de erősen kétlem, hogy ezeket a példákat nekem találták volna ki. :D :$

Csak 4 feladatról lenne szó, már megcsináltam 6-ot, ezeken kivűl, kérlek segítsetek!


1.Milyen arányban osztják az ABCDEF szabályos hatszög AC és BF átlói egymást?

2. Az N pozitív egész szám pozitív osztóinak a szorzata 3 az 595.-en. Határozzuk meg az N szám utolsó számjegyét!

3.Mely x és y pozitív egész számokra igaz az alábbi egyenlőség? /(x2)=x a másodikon (y2)=y a másodikon /

(x2)-(y2)+2x-6y-25=0


4. Egy zár, amelyen három nyomógomb van, akkor nyílik ki, ha három különböző gombot egy meghatározott sorrendben közvetlenül egymás után nyomjuk meg. Legkevesebb hány gombnyomásra van szükség ahhoz, hogy biztosan kinyíljon a zár? (A megfelelő három gombnyomást esetlegesen megelőző gombnyomások sorozatának nincs hatása a zár szerkezetére)


Ezek lennének a feladatok, de hogy ne hogy azt hidjétek, hogy csak egy "ingyen élő vagyok", ezért leírom, hogy én hohyan álltam neki például a 2. feladatnak. :))) Megjegyezném nagyon nem hiszem, hogy jól. xD

Csak próbálkoztam:

Észre vettem azt, hogy három hatványainak utolsó számjegyei így ismétlődnek:3,9,7,1,3,9,7,1...stb. És itt megakadtam. :D

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!!! :)))


2011. dec. 19. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első feladathoz csak egy jó ábrát kell rajzolni. ( Nem feltétlenül géppel )

[link]

2011. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél! :)

Esetleg a többiben nem tudnál...kéééééérlek szépen. *o*

2011. dec. 19. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A harmadikban is segítek egy kicsit:

[link]

Megoldanod Neked kell!

2011. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen...bár lehet, hogy én vagyok analfabéta de én ezt nem vágom. :D Ezek a jelölések...:$

Nem megy. :(((

2011. dec. 20. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!