Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Ruhr Krízis által okozott...

A Ruhr Krízis által okozott hiperinfláció miben segítette a náci párt fejlődését/ hatalomra kerülését?

Figyelt kérdés
Egy elég hosszú (3500 szavas) történelem esszét kell irnom ebből az anyagból (angolul) igen szükös határídőn belül :) :S Már elkezdtem irni az alap dolgokat bevezetés, beszélek a ruhr krízisről (németországban). Azonabn nem tudom, hogy mit kellene végeredményként kihoznom, azaz a kérdésre válaszolnom? miben segítette? miért volt ez jo a náci pártnak? Ha esetleg web oldalakat is tudna ajánlani valaki (már kerestem/találtam de hátha van még jobb) vagy könyveket azt nagyon megköszönném, de elsődlegesen választ szeretnék a kérdésemre. Előre is nagyon köszönöma válaszokat!
2011. dec. 26. 13:49
 1/2 szvandaaa ***** válasza:

Leírom neked vázlatosan a dolgokat, talán az is segít egy kicsit ;) !

Ruhr krízis > Németország elveszti fontos iparvidékét > nincs nyersanyag ( azt hiszem főként szenet és egy kis ércet termeltek ki ott ) > ezért nem működnek a gyárak, nincs munkahely> a német nép elégedetlen, egy vezetőre vágyik, aki munkahelyeket teremt, illetve kézbe veszi az ország sorsát > a helyzet elmérgesedik, olyannyira, hogy az éhező emberek már nem is észlelik, hogy egy őrültet ( Hitlert) segítik a hatalomra > így Hitlernek sikerül Hindenburg birodalmi elnöktől átvennie a hatalmat, megalakítania az agresszív náci pártot, és a nép mindvégig mellette áll > ebben segítette a náci pártot a Ruhr krízis.

Szerintem, hogyha ezt bővebben kifejted, meg egy picit utána olvasol akkor rendben lesz :) ! Sok sikert az esszédhez!

2011. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ :)

Ha esetleg még valkinek van hozzáfűzni valóa szivesen várom :)

2011. dec. 31. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!