Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Trigonometria, segítenének kérem?

Trigonometria, segítenének kérem?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen házifeladatom és nem nagyon értem, hogyan is kéne: Egy egyenlö szárú háromszög alapja 2.8cm, rajta fekvő szögei 70fokosak. Mekkora a magassága? Mekkora a szára? Mennyi a területe?


lenne mégegy, nem vagyok telhetetlen, megelékszek 1db megoldással is, de ha valaki ráér ezt is megcsinálhatná, mert ezt dupla annyira nem értem: Egy szimmetrikus trapéz alapjai 44cm és 34cm, szárai 13cm hosszúak. Mennyi a magassága? Mekkora a területe? Mekkorák a szögei?

Kérem segítsetek, fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá!


2012. jan. 8. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

1: 2*70= 140 és 180-140=40-> 3. szög

Ezzel meg van három szög, egy oldal, akár koszinusz akár szinusz tétellel is meg tudod oldani, utána egy egyszerű Pitagorasz tétel s meg is lesz a magasság

2012. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tisztelt válaszoló! Ne íjeszed meg a kérdezőt " koszinusz akár szinusz tétellel", nem kell az ide, csak sin vagy koszinusz szögfüggvény.
2012. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még annyi, hogy ha az a-t tudom ( 1.4cm ) és a szögeket, 90 , 70 , 20. akkor, az átfogót ( c ) hogy tudom kiszámolni?

mert csak ezeket találtam: a= C x sinalfa

b = C x cosalfa

2012. jan. 8. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne képleteket akarjál megtanulni!

Nézzed az ábrát:

[link]

Szöggel szemközti befogó, per szög melletti befogó, akkor tangens........

2012. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!