Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Ti hogy csináljátok meg,...

SOS! Ti hogy csináljátok meg, hogy legyen mindenre időtök? :S

Figyelt kérdés
6. osztályos vagyok....annyi leckém van emellett le kéne vinnem a kutyámat is sétálni a szobámban takarítani...akkor ennem is kell és most be vagyok pánikolva,hogy végzek holnapra! Ja és az is rossz,hogy minden szórakozás( net,tv,játék) elfelejtve... :SSS
2012. jan. 9. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is gyorsan tanulok. Nem gyorsan és sz@rul, hanem gyorsan és jól. Ne légy lusta. Szoba kitakarítása és rendrakás mx 30 perc. Amennyiben folyamatosan rendet tartasz magad körül, akkor 10-15 perc. Így van időm magamra is. Tehát ne siránkozz. Tanulj, rakj rendet magad körül és marad időd a szórakozásra is.
2012. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem netezel, az sokat segít ám!
2012. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg ha jól értem bérházban laktok, ezért kell a kutyát is levinni sétálni. Minek a kutya, ha nem kertes házban laktok? Gondolom nem a szüleid erőlködtek, hogy kell a kutya. Szóval NŐJ FEL ÉS viseld a tetteid következményét. És a kutya még 5 év múlva is ott lesz. Szóval ettől egyhamar nem szabadulsz. Miért nem gondoltál erre, amikor a kutyáért siránkoztál?!
2012. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Maximalizmus off. Igénytelenség off. _Mindent_ dobj ki amely tárgyat pl. kitelepítés, 5 perc alatt nem vinnél magaddal.Ha az iskolában figyelsz az órán, és pontosan jegyzetelsz, akkor az, meg a könyv vastagbetű megtanulása elég.Ez már a fél tanulás, ami nem rossz, ha úgyis ott ülsz. Csak azt lehet visszaadni amit megértettél! Kérdezz. Lehet!Az órán paraszkodó majmok, akik csak vannak ott és zavarnak, komoly akadályok lehetnek, ekkor a tanárt nyugodt pillanatában keresd meg, kérdezz, még örül is neki, hidd csak el. Ird le a rövid, konkrét kérdédeidet, pl ilyet nem lehet, :"nem értem hogy van ez az egész itt " ez nem kérdés.

Suli után ha van barátod- barátnőd, most jelentésében értve, beszélgess lazits egy órát, aztán szigorúan menj haza, vavy a könyvtárba. Ott tantárgyanként 20 perc, ha átvetted kétszer, és még nem értesz részeket, ezeket írd ki, hagy ott, az agyadban is van "ram", szépen éjjel dolgozgat rajta, reggelre összeáll. Mint a vers.

Ha egyik tantárgyból témazáró lesz, mindent hagyj a francba és arra két óra de nem több.

NincS izgulás előtte, nem lapozgatod mert csak megzavar- tudni fogod a kérdések 80 %-át.A tanulás eredménye nem azonnal jelentkezik! Rá kell aludni a munkára.

Napi max két órát tanulsz azután hétközben visszafogottan lazulhatsz, anit szeretsz, kivéve a piát, mert AZ PUSZTTÍT--ŐL!!!! HIGGYÉTEK MÁ' EL, SOK ÉRTÉKES Fa.SZIT LÁTTAM LEOVADNI ZOMBIVÁ. EGY SÖRT SE MERT JÖN A TÖBBI!

Hétköznap és nappal NeM iszunk, ha nagyon muszáj hétvégén buliban módjával.

Energiaital , napi egy nyugodtan mehet.

Rendet kell tartanod, TÉRBEN, és IDŐBEN, a TÁRGYAK és A SZEMÉLYEK ELLEN KELL MEGVÉDENI a saját integritásodat, azt az időt amit kötelességteljesítés közben használsz.

Gondolkozz a fenti mondaton, mert igaz és több rétege van!

Ha igy teszel és megfogod az időt, pl a fölösleges tevékenységek kiirtásával napi 1-4! órát nyerhetsz. na EZ A SZABADSÁG. A szabadságod!

2012. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem nyafogok de tényleg nincs semmire időm és a kutyámmal is tudtam mi jár nem nyafizásból mondtam,csak tényként,hogy miket kell megtennem... és én nem szoktam gyorsan jól tanulni csak lassan jól...
2012. jan. 9. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem is olveastad el figyelmesen az előzőt!!!

Egy kutyához TELJES EMBER KELL, enni adni, vásárolni neki, napi 3X öltözni vetközni, +3X20 perc séta, és napi egy óra játék otthon a kutyussal, állatorvosra várni esetleg,...

Ezt Te nem engedheted meg magadnak, szóval bármennyire féj, kell neki keresni egy új gazdit, de olyat ahol majd jól érzi magát.

Ez nem vicc. Vagy a kutya, vagy te, -válassz, ha a beírásod és a kérdésed komoly...?.

Úgy látszik nem, az, csak unatkoztál és megküldtél ide egy kérdést... idaz/ nem igaz, aláhúzandó.

**********************************************


Más.Azért tanulsz rosszul, mert az olvasás még nem képességszintü tudás nálad, e

ez 6.-ban gyakori.

Nem tehetsz mást mint olvasol. Mindegy mit, könyvet ami bejön, újságcikkeket, naponta kb két óra olvasás, mikoris megtanulod az olvasottak gyorsértelmezését, és ez lesz majd az ami a tanulásban segít., mert egy értelmiségi szövegnek min,. 2 szintje van, az első, ahogy hangzik, a második amit jelent.

*__ Na__ tegyél is valamit, határozz keményen el egy dolgot, pl. kutya elhelyezése, és látni fogod, hogy megy.

Pi.csogással nem jutsz semmire.

2012. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!