Matekházi szöveges feladat 9. osztály?


Egy 5,3 km hosszú elipszis alakú ügetőpálya startpontjától egyszerre indul el két zsoké egymással ellenkező irányban. Az egyik átlagsebessége 12,5 km /h a másiké 14km/ h. Mennyi idő múlva találkoznak?


Egy másik >>>


Ugyanezek az adatok csak egymással megegyező irányban futnak.


Hogy a francba kell ezt kiszámolni?


2012. jan. 15. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyiknek a másikhoz képest 5,3 km-t kell megtennie a pálya mentén. Az egymáshoz viszonyított sebességük az első esetben

v = v2 - v1 = 14 km/h - (-12,5 km/h) = 26,5 km/h

a másodikban

v = v2 - v1 = 14 km/h - 12,5 km/h = 1,5 km/h.

A kérdéses idő az első esetben innen t = s/v = 5,3 km / (26,5 km/h) = 0,2 h = 12 min.

A másodikban t = 5,3 km/(1,5 km/h) = 53/15 h = 121 min.

2012. jan. 15. 11:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 15. 11:44