Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A holokausztról kell házi...

A holokausztról kell házi dolgozatot írnom. Mit tegyek bele, és mit ne?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert eléggé szemét a tanár. Ha pl. beleírom, hogy milyen sok áldozat volt, rögtön cionista vagyok, ha a másik oldalról írok valamit, akkor náci. Vagy akár a kettő egyszerre. Sajnos ez alapján osztályoz, és most nagyon kéne, hogy jól sikerüljön.

Előre is kösz a segítséget!


2009. máj. 26. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hűha,hát ez elég húzós.DE jó h nekem nem ilyen tancim volt:)


Nos,Én beleírnám,hogy Hitler gondolatait,miért vitette táborba azokat a szegény lelkeket,zsidók cigányok stb.Írnék arról,hogy állítólag ő maga is zsidó volt.Arról,hogy hol voltak táborok,hogy szedték össze őket,milyen körülmények voltak,kik felügyelték őket,mit kellett ott csinálniuk,miket kellett tenniük,hogy életben maradjanak(pl,a nők az arcukat vérrel pirosították),aztán hová vitték a halottakat,hogyan végeztek velük,írnék a túlélőkről,hogy milyen művek születtek(sorstalanság,anna frank naplója) meg ilyenek.Az a legjobb ha saját tapasztalatot is írsz,ha nagyapónak volt zsidó barátja.

Nagyimnak volt egy zsidó barátnője,aki sárga csillagot kellett,hogy viseljen.Mamám barátkozott vele am ezután is(ami csoda),és sokan bújtatták őket,mert barátok voltak,vagy megesett rajtuk a szívük.Beleírhatod ezt nyugodtan,végülis bárkivel megtörténhet XD

2009. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok zsidó,de mivel 75 éves vagyok,vannak arról az időről tapasztalataim,talán tudsz belólük olyan dolgozatot írni,ami a tanárodnak is tetszik.

Hitlernek az volt az elve,hogy csak az árja németeknek van igazán helyük Németországban,és nekik akart jólétet teremteni.( Ez persze nagyon leegyszerűsités)

Ebből következik,hogy aki nem volt árja,az a szemében másodrangú ember volt.

A háború vége felé már a 16-17 éveseknek is be kellett vonulniuk,mert kellettek a katonák.A hátországban jószerivel csak nők és gyerekek maradtak,így kellett a munkaerő.A zsidókat ezért deportálták és vitték Németországba,nemcsak Magyarországról,hanem a többi elfoglalt országból is.( Olaszok,Franciák,Lengyelek)

A zsidótörvények miatt ezt könnyen megtehették.

A koncentrációs táborokban egyébként nemcsak zsidók voltak,hanem sok pap,apáca,és a nácizmussal egyetnem értő emberek is.

Ebben az időben már a háború,és a bombázások miatt a németeknek sem volt mit enniük,nyilvánvaló,hogy elsősorban a németeket látták el,nem a táborban élőket.

A rossz körülmények,az éhezés miatt sokan meghaltak.

Arról,hogy a táborokban hogyan éltek,elgázosították-e őket,mit csináltak a betegekkel,halottakkal ma már sok egymással ellentmondó információ van.

Aki ott volt,az természetesen rosszat mond róla., a Holokauszt tagadók viszont azt állítják,hogy minden csak kitalálás.Hallottam olyan véleményt is,hogy ezekben a táborokban színházak voltak,a foglyoknak saját zenekaruk,élelmet a Vöröskereszttől kaptak,tehát jobb soruk volt,mint a németeknek .Ez nehezen hihető,a háburú után még az amerikai fogolytáborokban sem volt aranyéletük a foglyoknak.

Igazából ma már nem lehet megállapítani,hogy az ellentmondó nézetek mennyi iagzságot tartalmaznak.

Gondolj például arra,hogy 60 év mulva valakinek eszébe jut kutatni,hogyan éltünk 2008.-ban mit fog tudni.Elolvassa egy Fideszes,Jobbikos visszaemlékezéseit és egy MSZP-ését,teljesen eltérő véleményt fog hallani.

Így van ez a holokauszt esetében is.

Remélem,tudtam valamit segíteni.Sok sikert!

2009. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szép kerek, barátságos betűkkel írd rá: Nem létezik!

Dióhéjban ennyi a holokauszt.

2009. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!