Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Levezetné nekem ezt valaki...

Levezetné nekem ezt valaki (fizika - elektromos áram)?

Figyelt kérdés

Ezen a képen a 2. feladatból a "b)" kérdésre nem tudok választ adni. Emlékszem, hogy általánosba még vettünk erre rá valami összefüggést, de én erre most nem emlékszem. Mi lehet az? Valamit át kell váltani talán? Ez nem egészen világos számomra most.


Illetve megnézitek, hogy a "3." feladat táblázata jól van kitöltve? Szerintem ez jó, bár nem vagyok benne 100%-os.

Előre is köszi mindent! :)


2012. jan. 17. 18:04
 1/3 A kérdező kommentje:

Kép:

[link]

2012. jan. 17. 18:08
 2/3 bongolo ***** válasza:

b)

Voltmérő: a méréshatár 5V, akkor 3,5-es mutatóállás 3,5V-ot jelent (egyenes arányosság)

Ampermérő: a méréshatár 0,5A, akkor az 1,5-es mutatóállás 0,15 A-t jelent.


Tehát a mért jellemzők:

U=3,5V

I=0,15A


Már csak az Ohm törvénybe kell behelyettesíteni:

R = U/I

és megvan az izzó ellenállása.



A táblázat is jó, itt is az volt a lényeg, hogy U/I állanó, hiszen az az ellenállás.

2012. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen már emlékszem így arra, hogy mi is volt az összefüggés :)
2012. jan. 17. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!