Zsófi gondolt egy számot. Levont belőle 22-t, és az eredményt leírta egy lapra, amit átadott Gábornak. Gábor elosztotta a lapon lévő számot hárommal, és az eredményt leírta egy új lapra amit odaadott Líviának. Lívia hozzáadott a lapon lévő számhoz 15-öt, és az eredményt leírta egy újabb lapra amit átadott Júliának. Júlia a kapott számot megszorozta kettővel, és éppen 100-at kapott eredményül.

a, Lívia melyik számot írta a lapra?

b, Gábor melyik számot írta a lapra?

c, Melyik számra gondolt Zsófi?

egyenletet is légyszives :) nagyon szépen köszönöm


2012. jan. 17. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

((x-22):3+15)*2 = 100

(x-22):3+15 = 50

(x-22):3 = 35

x-22 = 105

x = 127


a) Lívia az 50-et írta a lapra.

b) Gábor a 35-öt írta a lapra.

c) Zsófi a 127-re gondolt.

2012. jan. 17. 21:00
 2/2 anonim ***** válasza:

x-22:3+15*2 = 100

100/2=50

50-15 = 35

35*3=105

105+22=127


Zsófi száma: 127

Amelyiket Gábor írta le: 35

Lívia: 50

2012. jan. 17. 21:04