Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem ebben?

Valaki segítene nekem ebben?

Figyelt kérdés

xy=(x+30)(y-1)

xy=(x-20)(y+1)


Nem kell megoldani, elég lenne az is, ha segítenétek elindulni vagy ha valaki kirendezi nekem az is jó.


2012. jan. 19. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

(1) xy = xy - x + 30y - 30 --> 0 = - x + 30y - 30

(2) xy = xy + x - 20y - 20 --> 0 = + x - 20y - 20


(1) + (2)

0 = 10y - 50 --> y = 5


Helyettesítve

(1) 5x = (x + 30)(5 - 1) = 4x + 120

x = 120, y = 5.

2012. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A két egyenlet jobb felén beszorzod a zárójeleket. Ott az első tag xy lesz. Azt ha átviszed és kivonod egymásból kapsz egy viszonylag egyszerű egyenletrendszert. Azt megoldhatod simán, hogy egyikből kifejezed a másikat és visszahelyettesíted, vagy simán összeadod és úgy oldod meg, vagy Cramer szabállyal...csakis rajtad múlik.

Ha elakadsz akkor kérdezz!

2012. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
közben megoldották neked...hát ma sincs házid. Nem ártott volna ha egy kicsit te gondolkodtál volna (a leírásom segítségével), mert azzal, hogy simán lemásolod nem érsz semmit.
2012. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!