Egy egyenes hasáb térfogata 96dm³, az alapjának területe 12dm², a kerülete 14dm. a, Mekkora a felszíne? b, Hogy nézhet ki a hálója, ha még azt is tudjuk, hogy az alapja olyan téglalap, melynek az élei dm-ben mérve egész számok?

2012. jan. 21. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:

V = a*b*m

T = a*b

V/T = m

m = 96/12 = 8 dm

V = 8*a*b = 96 dm³

a*b = 12

K/2 = a+b = 7

b = 7-a, ezt visszaírom az első egyenletbe

a(7-a) = 12

7a - a² -12 = 0

megoldóképlettel a = 4dm (ekkor b = 3dm) vagy a = 3dm (ekkor b = 4dm)

A = 2(ab+bm+am) = 2(3*4+4*8+8*3) = 2*68 = 136dm²

2012. jan. 21. 21:31