Hány pontot adtunk meg az egyenesen, ha ezek a pontok a) 1; b) 3; c) 6; d) 15; e) 55 szakaszt határoznak meg?

2012. jan. 23. 19:59
 1/3 BKRS ***** válasza:

2 pont hataroz meg 1 szakaszt.

3 pontot ha megadsz, az 3 szakaszt fog meghatarozni.

AB, BC, AC.


n pont megadasa eseten annyifele szakaszt fog meghatarozni ahany kulonbozo modon ki lehet 2-t valasztani a pontokbol, vagyis n*(n-1)/2 darabot.

Ennek megfeleloen a valaszok:

a)2 mert 2*1/2 = 1

b)3 mert 3*2/2 = 3

c)4 mert 4*3/2=6

d)6 mert 6*5/2 = 15

e)11 mert 11*10/2=55

2012. jan. 23. 20:20
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget :)
2012. jan. 23. 20:25
 3/3 A kérdező kommentje:
2012. jan. 23. 20:40