Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki? (Matek 10. )

Segítene valaki? (Matek 10. )

Figyelt kérdés

Szóval vettük a másodfokú egyenletrendszerre vezethető szöveges feladatokat, de 2-nél elakadtam... Már kb. 2 órája itt ülök felette

Előre is köszönöm!


1. Egy teremben minden sorban ugyanannyi szék van. Ha soronként 3-mal több széket helyezünk el, és a sorok számát is megnöveljük 2-vel akkor 364 helyett 480 ülőhely lesz. Hány sor van a kétféle elrendezésben...


Ennek neki se tudtam állni, egyszerűen belegabalyodtam, és nekem NEM a megoldás kell hanem csak a felírt egyenletrendszer, mert azt már megtudom oldani, és annak is örülnék ha valaki elmondaná hogy azt mért úgy kell felírni...


2. Egy 150 km hosszú úton az egyik gépkocsi 10km/h-val gyorsabban haladt, mint a másik, és ezért félórával előbb ért célba bár egyszerre indultak. Mekkora a két autó sebessége??

sebesség : x , idő: y

Én ide azt írtam fel hogy az egyenletrendszer egyik egyenlete : x*(y-0.5) = 150 , a másik egyenlet y*(x+10) = 150, nem tudom hogy jó-e de nem akart semmi értelmes kijönni...


2012. jan. 24. 19:00
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

2)

Az egyik kocsi sebessege x, a masik x+10

a celbaeresi ido az egyike 150/x, a masik 150/(x+10)

150/x = 150/(x+10) + 0,5

2012. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BKRS ***** válasza:

1) x sor, 364/x szek soronkent

(x+2)(364/x + 3) = 480

(x+2)(364+3x) = 480x

(x-28)*(3x-26)=0

Megint masodfoku egyenlet.

2012. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!