Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan számolom ki egy hasáb...

Hogyan számolom ki egy hasáb felszínét? Térfogatát? (RETTENTŐ SÜRGŐS KÖNYÖRGÖK)

Figyelt kérdés
A szabályt tudom A=2.alapterület+palás terület.De a palást területét és az alapterületet hogyan kell kiszámolni?V=alapterület.oldaléllel de mi az oldalél valaki esetleg egy interneten jól elmagyarázott anyagot tudna küldeni köszönöm.
2012. jan. 26. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egy sokszögvonal pontjain párhuzamosokat húzunk egy egyenessel, amely a sokszög síkjával nem párhuzamos, akkor egy "végtelen hasábfelületet" kapunk. Ha az ehhez tartozó testet a sokszög síkjával és egy ezzel párhuzamos síkkal elmetsszük, egy poliéderhez jutunk, amelynek neve hasáb.A metsző síkokban elhelyezkedő lapok a hasáb alaplapjai. A többi lap a hasáb oldallapja (palást). Az alaplapok élei a hasáb alapélei, a többi a hasáb oldaléle. (Tehát a hasábnál vagy alapél, vagy oldalél van, másfajta éle nincs a hasábnak.) Sz.Gy.
2012. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


A lényeg, hogy egy téglalap területét megkapod, ha összeszorzod a két oldalhosszát. Ha hasáb felszíne a kérdés, akkor annyi a feladat, hogy az összes téglalap területét ki kell számolni, ami határolja a hasábot és ezeket össze kell adni. Az egyik rajzon bejelöltem az alapterületet, a másikon a palástot. Az oldalélt is bejelöltem, hossza most m. Az alapterület az egy téglalap, területét megkapod, ha az oldalait összeszorzod. A palást az 4 téglalapból áll (piros), területéhez meg kell határozni az oldalél hosszát (m), majd az egyes téglalapok területét. Így itt most palást területe = 2*a*m + 2*b*m.

2012. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!