Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol mondatok magyar fordítása?

Angol mondatok magyar fordítása?

Figyelt kérdés

1 mondat: Have you ever been to a Zara store?

2. mondat: There are only two official photographs of him, and he rarely gives interviews.

3. mondat: He always dreamed of having his own business.

4. mondat: Now you can find Zara shops all over the world.

5. mondat: So why is Zara so successful?

6. mondat: The main reason is that Zara reacts inredibly quickly to the latest designer fashions, and produces clothes which are fashionable but inexpensive.

7. mondat: Zara can make a new line of clothes in three weeks.

8. mondat: Other companies normally take about nine months.

9. mondat: The clothes also change from week to week-so customers keep coming back to see what's new.

10. mondat: It produces 20,000 new designs a year-and none of them stay in the shops for more than a month.


2012. jan. 27. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Google fordító. ;)
2012. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak az szó szerint fordít! Az nekem nem jó! :(
2012. jan. 27. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de józan éssszel átlehet írni. Én több oldalt fordítottam így, és persze átírtam dolgokat benne, és nagyon tökéletes lett......
2012. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor megpróbálom! :)
2012. jan. 28. 09:58
 5/6 Bécs P ***** válasza:

Google fordítót hagyd :D Ha igényesen akarsz fordítani, akkor próbáld magadtól...

1. Have you ever been = voltál valaha ? --> Present Perfect( have + ige 3. alakja, az 'ever'= valaha is elárulja, hogy milyen igeidőben vagyunk, és itt nem azon van a hangsúly, hogy mikor, hanem hogy volt-e egyáltalán valaha...)

store = bolt (brit angolban inkább shop). Első mondatban már segítettem, a többire próbálj rájönni. Sok sikert :)

Több nyelvtani egységet is ismerned kell, hogy lefordítsd : igeidők, There is/There are, birtokos szerkezet, stb. Ha igénytelen fordítást szeretnél, akkor télleg google fordító...

2012. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. jan. 28. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!