Határozd meg a négyzet alapú szabályos gúlák felszínét!


a= 5,6 dm o= 10 dm


2012. jan. 28. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a háromszöglapok oldaléle az "o" akar lenni, akkor:


A = Ta + Tp

Ta=a^2 (mivel egy négyzet az alapja)

Ta=31,36dm^2


Tp-hez előbb ki kell számolni a magasságot pithagorasz tétellel:

(a/2)^2 + m^2 = o^2

m^2 = 92,16

|m|=9,6dm

Ebből már megkaphatjuk a palástot:

Tp=4*([a*ma]/2)

Tp=107,52dm^2


Ebből:

A=138,88dm^2

2012. jan. 28. 22:36