Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti mit csináltok ha a "tanköny...

Ti mit csináltok ha a "tankönyv egyszerűen leszívja az agyatok? "

Figyelt kérdés
Valami olyat tanultam amit már régóta nem értek és mindig nagyon nehéz volt. Fél óra után azt vettem észre hogy újra és újra el kellett olvasnom az utolsó mondatot, de az ott leírtakat sehogy se tudtam elképzelni. Elkezdtem egy kicsit szédülni és szabályosan "zsibadt az agyam". És olyan érzésem volt mintha legalább 2.5 órája ezt csinálnám, kezdtem fáradni fizikailag is pedig cs 30 percet olvastam azt az angol nyelvtankönyvet...?
2012. jan. 29. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
hát, ha nem érdekel az angol akkor igen nehéz megtanulni... főleg a nyelvtan részét. de próbáld valami olyannal összekötni amit élvezel, és akkor könnyebb. pl. barátokkal, ismerősökkel csinálhattok olyat, hogy csak angolul beszélhettek... és az még poénos is >.<
2012. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagy képbe, ez őrület! Az alanyból tárgy lesz, a tárgyból határozó a határozóból álláítmány, minden mondat teljesen más. Például hogy lehet olyan hülyeséget megtanulni hogy "határozói mellékmondat?" És még ennek is van 3-4 alfaja, mint mindennek...Nem értem a fogalmat magyarul..Voltam 1 évig angliába de az ottani nyelv teljesen eltér a tankönyvek "latinnal kevert nyelvezetével" Megmutattam a függő beszédet egy angol eladónak, azt mondta hogy ilyen nincs és ő se érti...
2012. jan. 29. 14:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Hja és ez a mostani tünet, ideges hisztéria! Nemcsak az angolnál van ha Excelt tanulok akkor is.
2012. jan. 29. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne legyen túl "szürke" a tanulás, az engem is lefáraszt :))

Tedd színesebbé ;) Színezd ki a dolgokat, vagy írd le füzetbe és rajzolj hozzá. Ha nem szeretsz rajzolni, és mondjuk a számítógép jobban tetszik, akkor írd le pl. Wordbe és színezd ki, tegyél bele képeket =)

Vagy egyszerűen pihenj egy kicsit, egyél-igyál szívj friss levegőt :))

Remélem valamelyik beválik :)

2012. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a tankönyveket nem kell szóról szóra bemagolni... iszonyat nagy baromságok vannak benne amiket egyáltalán nem is használunk XD (angol- magyar állampolgár vagyok, és mind2 nyelvet elég jól beszélem...)

de én a franciával szenvedek XDD már 2 éve próbálok belőle nyel vizsgát tenni -.-" de mindig meghúznak XD

2012. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem az angol nyelv nyelvtana és szerkezete anyira nem ment hogy kínomba sok olvasással passzívba megtanultam vagy 10.000 szót hátha kompenzálja a nyelvtani hiányosságokat. Szóban felsőfokon 79%-ot nyomtam, írásban meg 37-et. Ilyenkor mi van?
2012. jan. 29. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:
hát, ilyenkor az van, hogy írásba mindig hülyeségeket kérnek... és ott csak a "megoldó kulcsot" fogadják el megoldásnak... ha nyelvtanilag helyes is az egész, de nem azt a szót használtad ami a megoldó kulcsban szerepelt, akkor az eleve rossznak minősül... és ez így lehet :S
2012. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!