Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet megtanulni egy...

Hogy lehet megtanulni egy idegen nyelvű szöveget?

Figyelt kérdés

Konkrétan német, 9 mondat, annyira nem hosszúak, viszont olyan kacifántos szavak következnek egymás után, azt sem tudom melyik szó után melyik jön, szóval az egész bonyolult.

Amúgy sincs kedvem megtanulni, viszont muszáj, már csak azért is, mert érettségizni fogok.

A szöveg adott és megmásíthatatlan, nem alakíthatom át egyszerűbbé.


2012. jan. 29. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy tudod megtanulni, mint egy magyart. Felolvasod hangosan, memorizálod, ÉRTELMEZED (enélkül nem megy!).

Semmi csodamódszer nincs rá, sajnos ezt kell csinálnod.

2012. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a magyar szöveget könnyebb, mert értem, viszont attól, hogy tudom mit jelent a német nem lesz könnyebb

amúgy köszi, próbálkozom

van olyan, hogy hülye vagyok ehhez?

2012. jan. 29. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Hát akkor először azon kell dolgoznod, hogy megértsd a németet. Magolni semmi értelme, ez tény. Ha tudod, miről van szó, megjegyezni is könnyebb lesz.

Kicsit gyakorolni kell, és menni fog.

Német nemzetiségi középiskolába jártam, a legtöbb tantárgyat német nyelven tanultuk, és tudom, hogy aki magolta a szöveget, az nagyon szenvedett vele.

Nektek most memoriter a feladatotok, tehát értem, hogy szó szerint kell tudni, az nem is baj (nyelvtanulásnál kifejezetten előnyös megtanulni szövegeket, mert segít a későbbiekben), de ezt is csak ésszel, értve érdemes.

Amúgy hülye biztos nem vagy hozzá, olyan nincsen.

2012. jan. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!