Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet egy...

Mennyi idő alatt lehet egy idegen nyelvet 0-ról vagy minimális tudásról megtanulni középfokig?

Figyelt kérdés

2011. jún. 5. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Melyik ez a nyelv (mert az olasz pl. nagyon könnyű, a kínai meg nagyon nehéz), milyen a nyelvérzéked (van, akinek bármilyen nyelv egy kínszenvedés, és van, akinek szivacs az agya és szívja be a dolgokat), mennyi időt szánsz rá, egyedül tanulod vagy tanárral, előzetes nyelvtudás...


Nekem egy könnyű nyelvet (olasz) nulláról középfokú nyelvvizsgáig megtanulni 9 hónapba telt, de elég intenzíven és komolyan foglalkoztam vele és a nyelvérzékem is jó.


Utána kimentem nyárra francia nyelvterületre dolgozni, és kb. 2 hónap alatt rámragadt a nyelv, mert az olasz után, anyanyelvi környezetben gyerekjáték volt.


Úgyhogy ez tényleg soktényezős.

2011. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából időm rengeteg van. Nyelvi képességem nem tudom milyen.Az angolt iskolai keretek között 5,5 évig tanultam heti 2-4 órában,magán úton meglévőkre alapozva heti 2-szer 2 óra kb.2-3 hónapig,meg 1 intenzív 2 hetes napi 5-6 órával.Most próbáltam 3x-ra angol középfokúzni(szerintem a szóbeli nem lesz meg de nem nem tudás hanem félés miatt,írásbeli a levéltől fog függeni elsősorban bár nem ez a gyengém hanem a nyelvtan-tanulni megtudom,írásban is többnyire tudom alkalmazni de nyelvvizsgán meg nem tudom ),igaz az első 2-nél szakdolgozatírás,intenzív szakmai gyakorlat,gyakorlati órára és záróvizsgára készülés is nehezítette a dolgomat.Svédet félévig tanultam Svédországban de 1éve nem tanulom de sok mindenre emlékszem rá.Magán úton szeretnék kezdetben (talán később tanár,tanfolyam)
2011. jún. 5. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Közismert módon germán és újlatin nyelveket (kivéve izlandi és német) kb. 500 munkaórával, németet és szláv nyelveket 1000 körüli órával, kínait, japánt, koreait, arabot legalább 2000 munkaórával. Mindez arra az esetre vonatkozik, ha a tanulás intenzív és jó módszerrel történik.
2011. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az angolt iskolai keretek között 5,5 évig tanultam heti 2-4 órában,magán úton meglévőkre alapozva heti 2-szer 2 óra kb.2-3 hónapig,meg 1 intenzív 2 hetes napi 5-6 órával."


Ha a "heti 2-4"-et heti 3-nak számolom, és egy évben 40 hét van, akkor 660 óra az iskolában, ami elvileg lehet elég a középfokhoz, de csak akkor, ha jó a tanár, a diák is nagyon igyekszik, az órákon nincsenek lemaradók, minden színvonalas és mintaszerű. (A valóságban ilyen nincs.) Erre még rátettél kb. 100 órát magánúton, tehát kb. 700-800 óra tanulás van mögötted.


Ha ez időben nagyon széthúzódik, vagy a módszerek tökéletlenek voltak, akkor kevesebbet ér, de a példád is jól mutatja, hogy kb. mennyi kell a középfokú szinthez.

2011. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!