Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen folyadékokat ismertek?

Milyen folyadékokat ismertek?

Figyelt kérdés

Házi feladatnak kaptam azt kémiából,hogy soroljak fel minél több folyadékot!De nem olyat hogy kóla meg ilyenek szóval ezzel hagyjatok is békén.

Eddig írtam:petróleum,bezin,dízelolaj,benzin,gázolaj,alkohol,réz-szulfát, pakura

És legalább kéne még 10!

Előre is köszi!


2012. jan. 30. 16:17
 1/9 anonim válasza:
hypo(desztillált)víz,bróm,higany,kőolaj,almasav,sósav,ecetsav,citromsav,salétromsav,kénsav,foszforsav,szalmiákszesz,királyvíz
2012. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még valaki?

2012. jan. 30. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
hidrogénperoxid h2o2
2012. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megfelelő hőmérsékleten valamennyi kémiai elem folyékony.

Tehát pl. a vas is lehet folyékony, csak kell hozzá 1536°C. Vagy a króm, pl. 1955 °C, nikkel 1450°C, stb.

2012. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Villanykörte!


Az oké,de én FOLYADÉKOKAT kértem,és NEM SZILÁRD ANYAGOKAT,AMIK ELOLVADTAK.De azért köszi!

2012. jan. 30. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ki kell hogy ábrándítsalak a szilárd anyagok azért szilárdak, mert megfagytak.

De ha arra gondoltál, hogy szobahőmérsékleten folyékony: akkor pl:

bróm; higany; aceton; alkohol (etil-alkohol, metil-alkohol, stb-alkohol); ammóniaoldatok; n-hexán; olaj; kénsav; klórbenzol; kloroform; nitro-benzol; n-pentán; petróleum; salétromsav; sósav; szén-diszulfid; szén-tetraklorid; toluol; m-xilol; glicerin; éter; etil-acetát; benzin;dioxán, ecetsav,

stb. remélem elegendő.

2012. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. febr. 1. 16:53
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Újabb kémiás kérdésem lenne kérlek titeket ha tudtok válaszoljatok: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2012. febr. 1. 17:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megoldódott,köszi!
2012. febr. 1. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!