Nem vagyok képes rájönni, hogy mit hibázhatok el ebben a feladatban. :S A példa: x négyzet+4x+4 /x+2 = 2x+6 A "/" jel a törtvonalat jelenti. Az eredménynek -4-nek kell lennie. Ha nem is megoldjátok itt, legalább egy kis tanácsot tudnátok adni?

Azért írtam "x négyzet"-et, mert nem tudom, hogy kell kis kapitálist használni itt.
2012. jan. 30. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ugye beszorzol x+2-vel akkor lesz

x^2+4x+4=2x^2+10x+12

0=x^2+6x+8

ezt megoldod és kijön az eredmény.

És ugye x nem lehet -2 mert a nevezőben nem lehet 0

2012. jan. 30. 19:30
 2/5 anonim ***** válasza:
amugy pont -2 és -4 jön ki és abbol ugye -2 nem ahogy monsdtam vagyis -4
2012. jan. 30. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
mit rontottál amugy el?
2012. jan. 30. 19:32
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát.. én mondjuk úgy, hogy teljesen elrontottam az egészet... >.< Du. 5 óta ezen a feladaton szenvedtem..

A probléma az, hogy a te segítségeddel eljutottam idáig:

0=x^2+6x+8 , de nem tudom itt most mit csináljak. Úgy értem, totál nem vágom, hogy ezzel most mit kéne kezdjek.. :/

2012. jan. 30. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Másodfokú egyenlet megoldóképlete? Nem tanultátok még?
2012. jan. 30. 22:38