Mekkora távolság után éri utol?

Egy agár a tőle 30 m távolságra lévő rókát üldöz. Az agár ugrása 2m hosszú,a rókáé 1m hosszú. Amíg a róka hármat ugrik,addig az agár kettőt. Mekkora távolságot kell megtennie az agárnak,hogy utolérje a rókát?
2012. jan. 30. 20:36
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

1 agárugrás alatt a róka másfelet ugrik. AZaz amíg az agár 2m-t ugrik, a róka 1,5 m-t. Egy agárugrás alatt tehát a köztük levő távolság fél méterrel csökken. A 30 méter távolság 0-ra csökkentéséhez hatvanszor fél méter kell, ezért 60 agárugrás után éri utol.

60 agárugrást, azaz 120 métert megy addig az agár.

2012. jan. 30. 21:06
 2/3 bensdorp ***** válasza:

Először találjuk ki, mennyi lesz a távolságcsökkenés köztük az alatt az egységnyi idő alatt, míg a róka hármat, az agár kettőt ugrik!

Az agár 2*2m=4m-t halad, az róka pedig 3*1m=3m-t. Ezalatt 4m-3m=1m a távolságcsökkenés. 30m/1m=30 egységnyi időnek kell eltelnie, hogy a távolság 0-ra csökkenjen köztük.

30 egységnyi idő alatt az agár 2*2m*30=120m-t tesz meg.

2012. jan. 30. 21:18
 3/3 bensdorp ***** válasza:
Na tessék, már kétféle megoldásod is van! :D
2012. jan. 30. 21:20