Rebicsek kérdése:

Ti hogy oldanátok meg ezt a feladatot:7. oszt. Tananyag: Egy k szám 5-ös maradéka 3, egy l szám 5-ös maradéka 2. Mekkora az 5-ös maradéka (3k-2l) esetében?

2012. febr. 1. 17:30
 1/3 Kinga néni ***** válasza:

k=5*x+3

l=5*y+2

3k-2l=5*x+3-(5*y+2)=5*x+3-5*y-2=5*(x-y)+1


vagyis 1 a maradék

2012. febr. 1. 17:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző megoldás nem jó.

Bocs, ha a k és l helyett a-t és b-t használok, nekem szimpatikusabbak. :-)


A feladat szerint

a = 5x + 3

b = 5y + 2


3a - 2b = 3(5x + 3) - 2(5y + 2) = 15x - 10y + 5

3a - 2b = 5(3x - 2y + 1)

Ha

3a - 2b = 5z + m

akkor

5(3x - 2y + 1) + 0 = 5z + m

és eszerint

m = 0

=====

2012. febr. 2. 00:27
 3/3 Kinga néni ***** válasza:

bocsi, tényéeg elnéztem, hszen csak (k-l)-re válaszoltam. elnézést a kérdezőtől!


/ettől függetlenül amit írtam, igaz,c sak nem a kérdésre válaszoltam :)/

2012. febr. 2. 09:54