Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meg tudná nekem valaki oldani...

Meg tudná nekem valaki oldani ezt a feladatot? Val.szám

Figyelt kérdés
Mekkora a valószínűsége annak, hogy páros számot kapunk? adottak az 1,1,1,2,3,4,4 számjegyek, melyek felhasználásával véletlenszerűen kirakunk egy hétjegyű számot.
2011. jan. 5. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

3/7 = kb 47,85%


Ugye az utolsó számjegy határozza meg, hogy páros vagy páratlan a szám. A lehetséges 7 végződésből 3 páros. Ennyi.

2011. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első: Nem ennyi.

Sorra kell venni az összes lehetőséget.

Amikor hátul 2-es vagy 4-es van.

Nyilván az egyforma számok között nem teszünk különbséget, tehát mindegy, hogy melyik 4es van hátul, vagy 1es elől.

Aztán ugyanígy végigvenni a páratlan eseteket és kiszámolni az arányukat...

2011. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Opsz, igazad van, még nem aludtam ki a szilvesztert :) Hülyeséget beszéltem az elsőben.
2011. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rossz a megfogalmazás akkor, mert a "melyek felhasználásával véletlenszerűen kirakunk egy hétjegyű számot" arra utal, hogy fogjuk a számjegyeket, és pakoljuk, tehát van valamiféle implicit sorrendjük kezdetben, és azt rendezzük át. De ha az azonosak között nem teszünk különbséget, akkor sem bonyolódik nagyon a helyzet.

Az a lényeg, hogy van az összes lehetőség, és ezzel kell leosztani a kedvezőeket. Na most kedvező ugye úgy van, ha 2 vagy 4 van a végén, azaz vagy 3*6!, azaz 3/7 ahogy az első mondta (mert 7! az összes eset).

Vagy ha a másik esetet nézzük, amikor az azonosak azonosak, akkor a kedvező 6!+6!/2 talán? Ekkor pedig az összes esetet számolja ki valaki más.

2011. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pinocchio ***** válasza:

Na várjunk csak!Egyesek itt keverik a szezont a fazonnal:)

Nyilván úgy számoljuk hogy:kedvező esetek/összes variáció*100.Akkor már csak ezek mennyiségét kell meghatározni ugyebár.Az összes variáció 7!/2!*3!=420.Azért mert először úgy kezeljük a számjegyeket mintha különbözőek lennének,aztán elosztjuk 2!*3!-sal mert bizonyos variációk ugyanazt a számot adják.Ezután jönnek a kedvező variációk,vagy négyre vagy kettőre kell végződnie ez esetben.Ha kettesre végződik akkor vegyük úgy mintha ott se lenne a 2-es és hány hatjegyű számot lehet belőle készíteni .Az előző alapján 6!/2!*3!=60 az eredmény.Ha a négyesre végződőeket nézzük akkor pedig 6!/3!=120.De ha a "másik" 4-est tesszük a végére pontosan ugyanazokat a számokat kapjuk,így ez 120 variáció és nem 240.Tehát 180/420(=3/7)*100=42,85% az esélye ennek.Az vicc az egészben hogy bár rossz módszerrel számolt az első mégis jó lett az eredménye.Szerencséje volt:)

2011. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az összes variáció: 7!

Ami jó: 4*6!

(4*6!)/7! = 4/7

2011. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ez a páratlan volt... a páros a maradék:

1- 4/7 = 3/7

Mégegyszer bocs... :)

2011. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok köszi szépen a válaszokat, most már értem:D
2011. jan. 6. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!