Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miert nem tudok verset tanulni...

Miert nem tudok verset tanulni? Akar mennyit tanulom, elfelejtem, es semmit nem tudok bemagolno, miert? Mindennek csak a tartalmat jegyzem me. Ez valami betegseg?

Figyelt kérdés

2012. febr. 1. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy-két jótanács ezzel kapcsolatban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2012. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez mind szep es jo csak az a helyzet hogy total nem ertem a szovegeket mert ukranul vannak.
2012. febr. 4. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor először tanuld meg a benne szereplő szavak magyar jelentését és azonkívül meg fordítsd le. Ha anélkül akarod megtanulni, hogy értenéd, akkor nem csoda, hogy nehezen megy. Magyarul, gondolom nem gond egy verset megtanulnod.
2012. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha rímel a végük akkor próbáld "énekelni" soronként,vagy találj ki valami ritmust rá...akármilyen egyszerűt,de úgy jobban megmarad a fejedben...mivelhogy ukrán,ezért ha valami bonyolult/nem megjegyezhető szó,akkor próbáld összehasonlítani valami magyar szóval(1-2betű eltérés) és ha eszedbe jut a magyar szó,akkor abból rátudsz jönni a versben szereplő szóra is...nem tudom mennyire érthetően írtam le...ezt a szavasat úgy értettem,h pl itt egy német szó Haltestelle, na én ezt "szétszedtem" hal - test- el- le ...szóval szétszedtem magyar szavakra egy németet...remélem valamit azért segít
2012. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!