Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám úgy megtanulni a...

Hogy tudnám úgy megtanulni a német szavakat hogy a fejembe is maradjon? 2nap után elfelejtem. És hogy lehetne a leggyorsabban? 3 hónapom van rá hogy magamtól megtanuljak társalgás szinten

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
180-szor elismétled a szópárt, és akkor tudni fogod. Feltéve, ha később rendszeresen előkerül.
2011. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a fejedben is maradjon, nem elég egyszer megtanulni. Egyrészt eleve sokszor kell megtanulni, másrészt használni kell. Amit nem használunk, azt elfelejtjük.


A szavak tanulásának a szókártyás módszer a leghatékonyabb módja, de csak akkor, ha ezzel párhuzamosan a szót használják is, pl. mondatokba foglalják, példamondatokban gyakorolják.

2011. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
te komolyan leulsz es elkezdesz szavakat tanulni szotaradbol? azt ugy nem lehet. hasznald oket beszeddel kulfoldiekkel, olvass interneten, nezz filmeket. Ha van olyan szo amit nem ismersz, akkor rajossz a szovegbol. Ha onnan nem, akkor megnezed a szotarban.
2011. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tegnap 20:33


Rossz módszer. Ha valaki arra hagyatkozik, hogy "rájön a szövegkörnyezetből", akkor a szókincse fejlődése megreked kb. középhaladó szinten.


Tudományosan rég igazolt tény, hogy több módszert EGYÜTT kell használni. A szómagolást (kártyákról, füzetből) nem lehet megspórolni, de a többi módszert IS kell alkalmazkodni. Még C1-ről C2-re is kell szavakat magolni.

2011. febr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
En sosem kartyaztam szavakkal, es sose ultem le szavakat magolni, max parszor elolvastam ami nagyon ismeretlen volt. Ehez kepest van egy felsofokum angolbol es tudok is beszelni, bar ez a gyakorlatnak volt koszonheto.
2011. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kint vagyok németbe,ennyiböl jó,mert hallom.Olyan könyveket használok,amikbe párbeszéd is sok van,de a szavakat benne nehéz megjegyeznem
2011. febr. 22. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, nekem 1 ev eleg volt a us-ben, de persze kozepem volt. Lehet a nemet sokkal nehezebb, nem is csodalkoznek a nevelok es tobbesszamok miatt. Ha mast nem, akkorj kerd meg egy baratodat ott, hogy uljetek le beszelgetni arrol a temarol, aminek a szavait tanultad. Ennel jobb ugysincs
2011. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 13:05


Ha az ember állandóan használ egy nyelvet, akkor ráragad. Csak így lassabban, mintha tudatosan csinálná.

2011. febr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!