Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudok tanulni! Mit tegyek?

Nem tudok tanulni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok tanulni, mertt mindig valami elvonja a figyelmemet. Most évvégi vizsgák lesznek, hogyan gyúrjak nagyon rá?
2009. máj. 31. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

1. lépés: vedd elő a jegyzetet (ez a legnehezebb sokszor)

2. lépés: kapcsold ki a gépet, de legalább az msn-ből lépj ki

3. lépés: vegyél fel egy kényelmes pózt (én az ágyamon ülve szoktam a falnak dőlve) és állj neki tanulni, és erőszakold rá magadra, hogy ne kalandozz el 5 percenként

2009. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj kicsit érdeklődve nekiállni. Én sokszor csinálom úgy, hogy úgy teszek, mintha tv bemondó lennék, és úgy olvasom a jegyzetem :) Olvasd el párszor egymás után fejezetkre bontva, menni fog. Sok sikert!
2009. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Próbálj meg visszaemlékezni (visszalapozni, visszafelé átnézni az anyagot), hogy volt-e olyan, amikor jól ment az anyag. Ha van ilyen, akkor nézd meg, hogy közvetlenül előtte van-e olyan szó, amit nem értetesz, vagy esetleg félreértesz. Tedd fel magadban a kérdést, hogy az anyag mit is akar mondani, és ha nem érted, nézd meg, hogy van-e olyan szó, ami ebben akadályt képezhet. Ez a legfőbb oka annak, hogy elkalandozik az ember figyelme. A megértést az is segítheti, ha rajzolsz, vagy a különböző fogalmakat apróbb tárgyakkal helyettesítve, azokat esetleg mozgatva, kiteszed magad elé az olvasottakat. Ha valamit nem tudsz lerajzolni, akkor valószínűleg van ott egy szó, amely nem értett, vagy félreértett. Persze nem kell semmi művészi, pálcikaember meg ilyesmi elég, itt most nem a művészet a cél.
2009. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van pár tippem, ami remélhetőleg segít:

Készíts egy tervet, h miből mennyit tanultál MÁR meg, és mit kell MÉG. Próbálj meg minden napra kitalálni vmit, utána pedig kezdj el tanulni=)

1.TIPP Olvasd át többször is az anyagot, aztán szépen apránként mondd fel magadnak!

2.TIPP Iktass be pár 5-7 percnyi szünetet, ilyenkor nyomkodd a telódat, vagy csak feküdj, ahogy jól esik=) Viszont a gépet semmiképpen ne kapcsold be, mert akkor csak elbóklásznál, és mindig ott lenne a gondolatod!

3.TIPP Vegyél egy labdát (pl. tenisz labdát, de a legjobb, ha puha szivacs, mert nem lesz zaja) és dobáld a falat vele, miközben mondod az anyagotx)

Remélem segítettem!

Hajráá^^

2009. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
neme is szokott segíteni, ha dobálok valamit közben, meg az is, ha a szobámban körbe-körbe járkálok. :) arra figyelj, hogy ne egyél vagy igyál közben, kapcsolj ki tévét-gépet, és ne kalandozz el :)
2010. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
*nekem
2010. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem gondold át, h amikor anyukáddal tanultál, az miért volt olyan hatékony, és próbálj meg úgy tanulni, ahogy akkor tanultál, vagy állíts meg csögőórát, ami 15 percenként ébreszt, hogy tanulni kellene. Vagy ha vmilyen rossz jegyet kapsz, akk vonj meg vmi olyat magadtól,amit igazán szeretsz, pl: egy napig nem számítógépezhetsz, vagy ilyesmi, én is így csinálom, és nekem megy, mert magamban megfogadtam, ha vmi rossz jegyet kapok, akkor az nem jó. Így szoktam tanulni:


1. Kiszellőztetem a szobát, ahol tanulok, miközben gyümölcsöt, v zöldséget eszek.


2.Elolvasom a leckét, második olvasáskor aláhúzom a lényeget.


3. Kijegyzetelem a lényeges dolgokat egy küldön papírra, vagy füzetbe.


4. Iszok egy pohár vizet, és bámulom az asztalomon lévő világoszöld színű tárgyakat ( mert a zöld serkenti az agyad, ahogy a friss levegő, és a gyümik, zöldségek) miközben az agyamban átfutom a leckét.


5. Mikor a teljes pohár vizet megittam, elkezdtek tanulni.


6. Össszeszedem a gondolataimat, és felmondom hangosan magamnak a leckét.


(7. ha törit tanulok, akkor a lényeg köré írom az évszámokat eseménnyel, és kiemelem vmi rikító színű kiemelővel.)


TANULÁSNÁL NAGYON FONTOS, HOGY A MAGASSÁGODHOZ VALÓ SZÉKEN, ÉS ASZTALON TANULJ!


Remélem segítettem, jó tanulást!

2011. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"de legalább az msn-ből lépj ki" :D
2022. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!