Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik bibliai történet...

Melyik bibliai történet parafázisa ez?

Figyelt kérdés

Na, a a novella: Ljudmila Ulickaja - Boldogok

A történet lényege az, hogy egy idős házaspár ellátogat a temetőbe (ekor még nem tudjuk), ahol a fiúk van eltemetve, és emlékeznek arra az időre, mikor még élt afiú. Visszatérünk a múltba, és a nő 50 év körül van, míg af érfi 60, és a történet vége az, hogy a fiúcskát 8 évesen elüti a kocsi.


2012. febr. 2. 18:15
 1/4 BKRS ***** válasza:

Hozza tartozik a dologhoz,

hogy a pasinak a masodik felesege a no a novellaban,

az elso felesege 4 gyerekukkel egyutt meghalt egy koncentracios taborban.

Az egesz sztori emlekeztet Job-ra is, meg a hegyibeszedre is. A bibliat nem ismerem oda-vissza, biztos van valami amihez kozelebb all.

2012. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BKRS ***** válasza:

A novellat megtalaltam:

[link]

de elemzest rola nem.

2012. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyorsan átfutottam, amit az előző hozzászóló belinkelt. Szerintem a Bibliából Ábrahám történetére gondolnak, akinek Isten megígéri, hogy fia fog születni, pedig már 99 éves, és a felesége is öreg. Mégis megszületik a fia, Izsák, és Isten később arra kéri Ábrahámot, hogy áldozza fel a fiát neki.

Nem túl nagy az átfedés a történetben, viszont itt konkrét utalás is van a novellában rá ("Helyesen tennénk, ha Iszaaknak hívnánk")

2012. febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BKRS ***** válasza:
Az Abraham az jo otlet, de legalabb ennyi motivum szol Job mellett. Valahogy a ketto otvozetere tippelnek, vegulis egy ironak nincs megkotve a keze, hogy egyertelmu parafrazisokat kellene irnia.
2012. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!