Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyedi Házidoga Madách Ember...

Egyedi Házidoga Madách Ember Tragédiájából,2 oldal?

Figyelt kérdés

Azért számít egyedinek mert nem magáról a müröl kell házidogát írni hanem meg kell írni a mühoz a XVI. szín-t a XXI. század mintájára. Eddig az Eltervezés hogy Lucifer Dubai-t mutatja be Ádámnak hogy mily csodás, majd Afrikába viszi ahol mindenki rosszul él és ezzel ábrándítja ki Ádámot.


Viszont erröl nemtudok 2 oldalt írni. Valami kis +?


2012. febr. 5. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Miből akarod kiábrándítani?
2012. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azzal hogy Ádám Dubai-ban azthiszi mindenki boldog, ez a tökeletes világ, azonban Lucifer szokásához híven ki akarja ábrándítani ezert elviszi Afrikába ahol az éhezö gyerekek éß szegénység van jelen, ezzel Ádám kiábrándúl a tökéletes világ eszméjéböl
2012. febr. 5. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha abból indulok ki, hogy a műben minden szín egy helyen játszódik, akkor neked is egy helyen kell játszatnod a cselekményt.

A színnek ezekből kell állnia:

- elsőnek lelkesedés

- másodiknak csalódás

- harmadiknak lelkesedés egy új világ eszményében.

Helyszínnek válaszd Amerikát.

Ádámként lásd azt, hogy ebben a világban "mindenki érdemei szerint" részesül a jóból, és mindenki a jóra törekszik. Hogy tudomány és vallás szempontjából szabadság van.

Luciferként érvelj azzal, hogy nagyon sokan nem jutnak tanuláshoz, orvosi ellátáshoz(az amerikai rendszerről te is biztosan hallottál már). Mutasd meg, hogy a szabadság olyan vadhajtásokat hozott létre, mint a szekták. Hogy tudomány és vallás nem egyesül, hanem egymás felett uralkodik, mert a vallásosak bigottak, a tudomány pedig beleszól a teremtésbe.

Évát így olyan feleségként tudod bemutatni, aki akar tőled gyermeket, de ehhez lombikra van szükség. Mondjuk be tudod mutatni, hogy elmentek a klinikára, és előtte tüntető emberek vannak, bent viszont te sem érzed jól magad, mert Isten teremtésébe szólnak bele.

Innen vagy kihozod azt, hogy Isten adott tudást, tehát Isten segít a gyerekek megkreálásában.

Vagy azt, hogy meddő lesz a világ...jöhet a világfájdalom.

2012. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez elég érdekes viszont tetszik. Akkor elvetem a saját ötletem hogy ide-oda utazgatnak, maradok amerikánál. A kommented második része elég furcsa de érthetö. Viszont ebben mi követendö eszme amelyböl Ádám kiábrándul és mi legyen az eszme amelyet követni akar majd?
2012. febr. 5. 16:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A követendő eszme a mindenki képességei szerint való előbbre jutás.

A kiábrándulás oka, hogy van, aki eleve rossz háttérrel indul.

A leendő világban viszont mindenkinek egyenlő arányban biztosítanak lakhatást, meg minden luxust.

Kicsit a falanszterre hasonlít a vágyott világ. De érvelhetsz azzal, hogy csak annyiban hasonlít, hogy mindenki ugyanannyiban részesül a jó dolgokból, de csak egy bizonyos ideig. Aztán már a saját tudásukra kell alapozniuk. És végül ebben a vágyott világban is becsődöl a nagy rendszer, mert a lusták hiába kaptak meg mindent, ugyan úgy lezüllenek.


Bocs, ha kicsit kusza, elég rég volt már, hogy ezt tanultam!

2012. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nembaj, értem és szerintem nagyon jó. Ehhez szinte már csak a keretet kell hozzáírni és meg is van a házi doga :) Köszönöm.


Ha még eszedbejut valami nyugodtan oszt meg velem :)

2012. febr. 5. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Más nincs. Így is nagyot alkottam. :D
2012. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerinted Ádám és Lucifer ki legyen? :D

Eddig ennyire jutottam, nemigen tudom elkezdeni D:


TIZENHATODIK SZÍN

(New Yorkban, Empire State Building elött. Balra munkába igyekvö embertömegek, jobbra kirakatok és vásárlók. Ádám mint Eric az ügyvéd, Lucifer mint Eric titkára Vincent. Éva pedig Eric felesége. Eric és Vincent beszélgetésbe mélyedve áll.)

2012. febr. 5. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt már rád hagyom. Jó munkát!
2012. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!