Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SEGÍTSÉG! 2 napig gondolkoztam...

SEGÍTSÉG! 2 napig gondolkoztam, de nem jöttem rá (? ) Többi lent!

Figyelt kérdés

Matektanár feltett egy kérdést, ami a következő volt:

Van egy kereszteződés ahonnan 2 fele lehet menni. És van egy ikerpár. Az egyik iker áll a kereszteződés egyik feléhez a másik a másikhoz.Egyik csak hazudik, a másik meg igazat mond. Egyik út a biztos halál, a másik pedig az éden élet. A feladat: Egyetlen egyet kérdezhetsz. Acél az éden élet. Mit kellene kérdeznem, hogyha csak egyet kérdezhetek, hogy eljussak az éden élethez?


2012. febr. 8. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Mondjátok meg nekem ki hazudok kettőtök közül? Áh csak vicc xd
2012. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BKRS ***** válasza:

A testvered szerint melyik ut vezet edenbe?

Aztan valaszd a masik utat mint amire mutat.

2012. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 wingu ***** válasza:

"Honnan jöttél?"

(az igazmondó és a hazug is a helyes irányt fogja mutatni)

2012. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 wingu ***** válasza:

bocs, most látom, hogy ikrek -.-

érdekes verzió

az eredetiben két bennszülött és két ösvény szerepel, az egyik a kannibálok táborába, a másik egy barátságos törzs falujába vezet

2012. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Józan paraszti ésszel gondolkodva egy megjegyzéssel kezdeném. Szerintem itt nem kereszteződésről van szó, hanem útelágazásról. Mert, ha kereszteződésről volna szó, akkor három irány közül kellene választani. Az útra nem kérdezhet rá, mert a testvérek mindig ellenkező irányba mutatnának. Van testvéred? Ha nemmel válaszol, akkor a másik utat választjuk, ha igennel, akkor megyünk tovább az Éden felé. Tud valaki jobb megoldást? Sz. Gy.
2012. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!